Loading…

Mettis kvartetas ir Indrė Baikštytė

2017 m. sausio 25 d., 19 val.

Mettis kvartetas ir Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Lietuva

Koncerto programa:

Joseph Haydn Styginių kvartetas op. 20, nr. 4 D-dur
Ludwig van Beethoven Styginių kvartetas op. 95 f-moll
Dmitrij Šostakovič Fortepijoninis kvintetas g-moll, op. 57

Styginių kvartetas „Mettis“

Kostas Tumosa (smuikas)
Bernardas Petrauskas (smuikas)
Karolis Rudokas (altas)
Rokas Vaitkevičius (violončelė)

Kvartetas susiformavo 2011 metais, kai keturi tuometiniai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai reguliariai susitikdavo paskaitose. Jau po pirmųjų viešų koncertų apie Kosto, Bernardo, Karolio ir Roko iniciatyvą imta kalbėti kaip apie naują ir daug žadantį Lietuvos muzikinį reiškinį. Kiekvienas jų koncertuoja ir kaip solistas, yra laimėjęs bent po kelis apdovanojimus konkursuose Lietuvoje ir užsienyje.
Kvartetas pasivadino vardu, susijusiu su senovės graikų mitologine būtybe. Metisė buvo pirmoji Dzeuso žmona, jos vardas simbolizuoja išmintį ir gabumus.
Po to, kai 2014-ųjų rugsėjį „Mettis“ buvo priimtas į Europos kamerinės muzikos akademiją (ECMA), kvartetas jau dalyvavo ECMA organizuotuose meistriškumo kursuose Lietuvoje, Norvegijoje, Austrijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Italijoje.
Už muzikinę kokybę 2012 metais ansamblis apdovanotas Vienos J. Haidno instituto prizu, o 2014 metais gavo Kamerinės muzikos prizą ir Gottfriedo von Einemo vardo fondo apdovanojimą.
Naujausias „Mettis“ pasiekimas – 2016-ųjų gegužę laimėta antroji vieta Tarptautiniame Bordo styginių kvartetų konkurse Prancūzijoje.

Indrė Baikštytė
Būdama žymaus lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio vaikaitė, ji tikriausiai negalėjo netapti muzike. Kad pianistės profesija Indrei toli gražu neatsitiktinė, liudija, be kita ko, ir muzikologo Edmundo Gedgaudo jai skirtas epitetas: „Indrė – neabejotinas interpretacinių idėjų generatorius“.
Ji pelnė pirmąsias premijas ir kitus prizus tarptautiniuose pianistų konkursuose Kanadoje, Rumunijoje ir Ukrainoje, o kartu su dueto partnere smuikininke Rūta Lipinaityte užėmė antrąją vietą kamerinių duetų konkurse Švedijoje.
Be to, ji groja fortepijoniniame trio „FortVio“, kuris, daug koncertuodamas užsienyje, taip pat pelnė tarptautinį pripažinimą: iškovojo Didįjį prizą Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse Varšuvoje, pelnė įvairių prizų kituose muzikiniuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Už kūrybinius pasiekimus 2015 metų pradžioje „FortVio“ buvo įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.