Loading…

Koncertas „Šukės laimę neša!“

„Arbatvakarių“ šeimininkai kviečia susiburti ir kartu švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną! Jaukioje svetainėje, kaip visada, jūsų laukia: arbata, skanumynai, nauji vilnietiški atradimai, gera nuotaika ir šis tas daugiau… Garantuojamos ir šukės ir laimė!

Programoje:
Cesar Cui – pjesės smuikui ir fortepijonui iš ciklo „Kaleidoskopas“, op.50
Jono Liniausko eilėraščiai iš ciklo „Kaleidoskopas“ (pagal C. Cui muziką)
Frédéric Chopin – Scherzo Nr. 2, op. 31
Fritz Kreisler – „Preliudas ir Allegro“

Koncertuoja:
Pianistė Eglė Perkumaitė
Smuikininkas Borisas Traubas
Koncertą veda ir eilėraščius skaito:
Kristijonas Siparis

Pianistė EGLĖ PERKUMAITĖ baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją (prof. T. Nikolajevos klasę). Stažavosi pas profesorius A. Dvarionaitę ir G. Mounier. Koncertavo kaip solistė su Lietuvos kameriniu, bei Lietuvos Nacionaliniu orkestrais, rengė rečitalius, kamerinės muzikos vakarus, akompanavo dainininkams I. Milkevičiūtei, V. Noreikai, D. Sadauskui, I. Misiūrai, N.Katilienei, D. Puišiui, J. Rudžianskaitei ir kitiems bei instrumentininkams L. Šulskutei, R. Butvilai, A. Stulgiui, A. Paukštei ir kitiems. Koncertavo Rusijoje, Baltarusijoje, Olandijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Austrijoje, JAV, Suomijoje. Du kartus pelnė Fulbright‘o stipendiją (1996 m. Majamio universitete stažavosi pas prof. P. Posnak’ą ir prof. J.R.Floyd’ą, 2005 m. Kansaso universitete atliko mokslo tiriamuosius darbus). 1990 m. dalyvavo tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Paryžiuje. 1996 m. kartu su dainininke N. Katiliene kaip koncertmeisterė dalyvavo tarptautiniame dainininkų konkurse Coburge , kur solistė iškovojo III premiją ir specialų prizą. 1997 m. ir 1999 m. kaip koncertmeisterė dalyvavo tarptautiniuose dainininkų konkursuose Deutschlandsberge ir Paryžiuje. 2001 m. dirbo koncertmeistere tarptautiniuose dainininkų ir pianistų vasaros kursuose Zalcburge. 2003 m. vedė meistriškumo kursus Tampere konservatorijoje. 2008 – 2009 m. dirbo koncertmeistere Kanzaso universiteto Teatro ir Muzikos departamentuose. 2011 m. dirbo koncertmeistere-pedagoge tarptautiniuose smuikininkų meistriškumo kursuose „Klaipėda – Bostonas“. 2012 m. stažavosi Nacionalinėje šiuolaikinio šokio mokykloje Kopenhagoje. Diskografija: dvi solinės plokštelės (1980 m. ir 1986 m.), „Amerikiečių vokalinė kamerinė muzika” (2008 m.), Sergej Rachmaninov „Romansai“ (2014 m.), „Forgotten Lithuanian songs and arias“ (2016 m.). Nuo 1982 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 1987 m. dirba Koncertmeisterio katedroje, 1998 m. suteiktas menų docentės vardas.

Smuikininkas BORISAS TRAUBAS baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir Lietuvos muzikos akademiją (prof. Sauliaus Sondeckio klasę). 1969 m. tapo Kišiniovo tarprespublikinio konkurso laureatu. 1965 – 2003 m. grojo Lietuvos kameriniame orkestre, buvo šio orkestro koncertmeisteris ir dirigento asistentas. Dirbdamas Lietuvos kameriniame orkestre, B. Traubas bendravo su įžymiais pasaulio menininkais: Yehudi Menuhiniu, Mstislavu Rostropovičiumi, Timofeju Dokšiceriu, Gidonu Kremeriu, Davidu Geringu ir kt. 1985 m. įkūrė profesionalų žydų muzikos ansamblį „Vilne“ (dabartinis ansamblio pavadinimas „Lietuvos Jeruzalė“). 1993 m. drauge su pianistu prof. Leonidu Melniku ir violončelininku Valentinu Kaplūnu sukūrė fortepijoninį trio „Musica Camerata Baltica“. 2001 – 2010 m. smuikininkas vadovavo Šiaulių kameriniam orkestrui. 2004 m. jis įkurė Tarptautinį Chaimo Frenkelio Vilos festivalį Šiauliuose. Iš viso jis pravedė 7 festivalius. 2003 – 2017 m. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas. B. Traubas taip pat koncertuoja kaip solistas bei groja įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Smuikininkas garsėja kaip orkestruočių ir transkripcijų meistras. Jo atranžuotes atlieka Lietuvos bei užsienio atlikėjai, tarp jų violončelistai Davidas Geringas, Mark Drobinski, Vytautas Sondeckis, J.P.Mainz ir k.t.