Loading…

Kalnų parkas

Kalnų parką patogiausia aplankyti iš T. Kosciuškos gatvės pusės. Iš čia užkopus į kalną, patenkama į estradą. Vasarą joje vyksta įvairūs koncertai, šventės. Parko teritorija ribojasi su Užupiu (Krivių g.) ir Vilnele. Kalnų parką sudaro keli kalnai.

Žymiausias iš jų – Trijų kryžių kalnas. Manoma, kad ant Trijų kryžių kalno pagonys kadaise nukankino septynis pranciškonus, jie buvo prikalti prie kryžių ir įmesti į upę. Dabar toje vietoje stovi architekto ir skulptoriaus A. Vivulskio pastatytas Trijų kryžių paminklas. 1950 m. sovietų valdžios nugriautas paminklas buvo atstatytas Lietuvoje prasidėjus atgimimui. Trijų kryžių kalnas kartais dar vadinamas Plikuoju, Kreivuoju (manoma, kad čia stovėjo Kreivoji pilis) ar Tauro kalnu. Stalo kalnas pavadinimą gavo dėl savo formos – viršūnėje jis lygus kaip stalas.

Gedimino kapo kalnas – žymi kunigaikščio palaidojimo vietą. Ant kalno susirenka ne tik norintieji pasigrožėti atsiveriančia miesto panorama, bet ir baltų religinių bendruomenių nariai, kurie švenčia savo šventes prie pagoniško aukuro. Bekešo kalnas vardą gavo nuo to, kad ant jo 1580 m. buvo palaidotas vienas žymiausių to meto Lietuvos ir Lenkijos valstybės karo vadų Kasparas Beketas, kilęs iš garsios vengrų didikų giminės. Jį čia laidojo dėl to, kad velionis buvo arijonų tikėjimo ir jo palaikų į katalikų kapines nepriėmė. XIX a. viduryje paminklas kartu su K. Bekešo kapu nuvirto į Vilnią.