Lietuva – miškingas, daug vandens telkinių turintis kraštas su begale istorinių paminklų, muziejų, šalies istoriją menančių statinių, parkų bei poilsio vietų. Nors atostogaujant neretai renkamasi nukeliauti į užsienio šalis, aplankant didmiesčius ar kurortus, daugeliui nepažinta yra gimtoji Lietuva. Kiekvieną savaitgalį pasirinkus skirtingą maršrutą, galima nukeliauti šimtus ar net tūkstančius kilometrų ir pažinti dar nematytą Lietuvos kraštą. Poilsis Lietuvoje gali būti toks pat įdomus kaip ir užsienyje, tereikia žinoti, kokias vietas aplankyti. Tiek aktyvios ar pasyvios atostogos bei pramogos reikalauja finansinių išlaidų. Keliaujant automobiliu reikia mokėti už degalus, pramogas, kurias pasirinksite, apgyvendinimo, maisto išlaidas. Norint nevaržomai keliauti, aplankyti kuo daugiau įvairių Lietuvos miestų ir miestelių bei juose esančių objektų, gali padėti specializuotas paskolų bankas, apie kurio siūlomas sąlygas vartojimo kreditams įsigyti skaitykite čia. Taigi, kokiomis kryptimis rekomenduojama keliauti Lietuvoje ir ką pamatyti skirtingose šalies vietovėse?
Viena mėgstamiausių vietinių gyventojų ir turistų atostogų krypčių Lietuvoje – Nida. Kuršių Nerijos gyvenvietė yra populiari dėl miestą skalaujančios Baltijos jūros bei įvairių lankytinų vietų kaip Parnidžio kopa, nacionaliniai parkai, paplūdimiai, muziejai. Vasaros laikotarpiu čia vyksta daug renginių, festivalių, mugių. Saulės laikrodžio kalendorius – įspūdingas statinys Nidoje, kur nuo Parnidžio kopos atsiveria įspūdingas vaizdas į Baltijos jūrą ir Kuršių marias. Anksčiau ant šios kopos stovėjo saulės laikrodis, kurio aukštis siekė beveik 14 metrų. Neringos istorijos muziejus, akmens skulptūrų parkas krantinėje, raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija Juodkrantėje, auksinės kopos, Kuršių Nerijos nacionalinio parko gamtos ekspozicija Smiltynėje, Švyturys ant Urbo kalno, katalikų bažnyčia Nidoje bei evangelikų liuteronų bažnyčia, įvairūs muziejai nepalieka abejingų, nusprendusių atostogauti ne tik Nidos, bet ir Neringos kurortuose.
Anykščiuose pastatytas medžių lajų takas – vienintelis Baltijos valstybėse, kuriuo galima pasivaikščioti lajų medžių lygyje. Šis takas buvo pastatytas prieš 2 metus ir nuo to laiko į Anykščius atvyksta ypač daug turistų bei miesto svečių. Lajų tako ilgis – 300 m, o aukščiausia jo vieta – 21 m. Užlipus į apžvalgos bokštą pasiekiamas 34 m aukštis, iš kurio atsiveria įspūdinga Anykščių panorama. Taip pat be jau minėtos pramogos Anykščiuose rekomenduojama aplankyti angelų muziejų, labirintų parką, Puntuko akmenį, piliakalnius.
Druskininkai ir Birštonas – kurortai, į kuriuos atvyksta tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio mėgėjai. Čia gausu įvairių gydyklų, SPA centrų, baseinų, kuriuose galima ramiai praleisti savaitgalį su draugais, kolegomis ar šeimos nariais. Mėgstantiems aktyvias pramogas, Druskininkuose yra įsikūrusi sniego arena, kurioje slidinėti galima ištisus metus, net ir lauke esant dideliam karščiui. Šiuose kurortiniuose miestuose gausu apgyvendinimo vietų, restoranų, kavinių, kur puikiai praleisti savaitgalį gali ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.
Kauno apskrityje taip pat gausu pažintinių ir poilsinių vietų, kuriose pramogauti galima viso savaitgalio metu. Kauno botanikos sodas, Pažaislio vienuolynas, zoologijos sodas, Kauno pilis, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės, velnių, Vytauto Didžiojo karo muziejai ir dar daug kitų lankytinų objektų įsikūrę laikinojoje Lietuvos sostinėje. Įvairiais metų laikais, o ypač vasarą, Kaune vyksta renginiai, koncertai, mugės.
Jeigu savaitgaliui Lietuvoje pasirenkama aplankyti sostinę Vilnių, čia taip pat gausu parkų, SPA ir poilsio centrų, veikia vandens parkas, o mėgstantys muziejus gali apsilankyti Lietuvos nacionaliniame dailės, teatro, muzikos ir kino, energetikos ir technikos muziejuose. Dauguma pramogų ir lankytinų vietų Vilniuje yra pritaikytos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, todėl puikų savaitgalį sostinėje gali praleisti visi ištroškę įspūdžių ir nepamirštamų akimirkų.