Vienos dalies žaismingai ekstravagantiška komedija-pasaka
„Fantazijus“ – XIX a. pjesė, kurią pats autorius pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga. Šis prancūzų klasiko kūrinys VMT scenoje suskamba itin šiuolaikiškai: kūrybinė komanda į pjesės turinį žvelgia šių dienų jauno žmogaus akimis, ieško kūrybiško santykio su specifine kūrinio kalba.
Režisierė – Gabrielė Tuminaitė
Pjesės autorius – Alfred de Musset
Iš prancūzų kalbos vertė – Akvilė Melkūnaitė
Scenografai – Marija Olšauskaitė, Jurgis Paškevičius
Kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė
Kompozitorius – Jonas Narbutas
Muzikos aranžuotojas – Giedrius Puskunigis
Muziką atlieka – „Kabloonak“
Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas
Choreografas – Raidas Petrauskas
Teksto redaktorė – Živilė Mičiulytė
FANTAZIJUS – Tomas Rinkūnas / Martynas Nedzinskas
BAVARIJOS KARALIUS – Arvydas Dapšys
MANTUJOS PRINCAS – Daumantas Ciunis / Marius Čižauskas
MARINONIS – Tomas Stirna
ELŽBIETA – Miglė Polikevičiūtė
SPARKAS – Mantas Vaitiekūnas
RIUTENAS – Tomas Kliukas
ELŽBIETOS GUVERNANTĖ – Rasa Jakučionytė
FACIJUS – Jokūbas Bareikis
Kūrinys prasideda karalystės juokdario mirtimi, tuo pat metu keliama ir vestuvių puota, mėginant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir kreditorių persekiojamas Fantazijus atsitiktinai tampa karaliaus juokdariu, taip pakeisdamas pačios karalystės likimą. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė turi tekėti už jai paskirto princo, tačiau sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį. Tačiau už šio pasakiško paviršiaus glūdi universalios žmogiškos tiesos, laikui nepavaldi išmintis.
Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „ne toks“: neprisitaikantis, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Jis – juokdarys, iš kurio minčių galima juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose. Fantazijus blaškosi tarp prieštaravimų: meilės ir jos neigimo, cinizmo ir sentimentalumo. Jis, kaip liudija vardas, – kažkas, kas neegzistuoja, tam tikra fikcija, kuri sujudina nusistovėjusius, užpelkėjusius gyvenimus. Kūrinio veikėjai persirenginėja, keičiasi vaidmenimis, nuolat patenka į komiškų nesusipratimų situacijas.
Spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, kurią papildo kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotės.
1