2016 metų kovo 24 dieną 16 valandą Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Naujajame arsenale, Arsenalo g. 1, atidaroma jubiliejinė liaudies meistrų Angelės ir Vytauto Raukčių paroda „Visas pasaulis – močiutės skrynioj”.
Angelė ir Vytautas Raukčiai keturiasdešimt metų yra neišskiriami kūrybiniame procese, parodose, mugėse ir šventėse. Jie viską daro kartu: Vytautas meistrauja skrynias, tekina medinius margučius, Angelė juos dažo, margina įvairiausiais raštais. Abu drožia angelus ir žaislus, kuria miniatiūrines skulptūrėles; Angelė dar rašo noveles, Vytautas tapo paveikslus, tekina dubenis, vazas, kuria sietynus, drožia kryžius. Jų margučiai, kraičio skrynios ir medžio dirbiniai yra atpažįstami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jų sodyboje Šilutės rajono Balčių kaime įkurtas muziejus „Buities ir margučių palėpė” yra žinomas kaip pirma asmeninė margučių ekspozicija Lietuvoje.
Angelė Šiupienytė-Rauktienė gimė 1953 metais liepos 1 dieną Prienų rajone, Veiverių miestelyje netoli Kauno. 1974 metais Kauno technologijos technikume (dabar – Kauno kolegija) gavusi audinių marginimo ir apdailos specialistės diplomą pradėjo dirbti dailininke-apipavidalintoja Šilutės melioracijos ir statybos montavimo valdyboje.
Vytautas Rauktys gimė 1953 metais kovo 4 dieną Šilutės rajono Paurų kaime. 1970 metais Klaipėdos 18-ąją proftechninėje mokykloje gavęs meninio gintaro apdirbimo specialisto diplomą pradėjo dirbti meno gaminių įmonėje „Ūla” Druskininkuose, po tarnybos kariuomenėje dirbo medžio drožėju liaudies kūrybos gaminių įmonėje „Minija”. 1974 metais įsidarbino Šilutės melioracijos ir statybos montavimo valdyboje, kur jau dirbo jo būsima žmona.
Juodu suvedė bendras darbas, požiūris į gyvenimą ir meniška prigimtis. 1976 metais Angelė ir Vytautas Raukčiai susituokė. Nuo 1995 metų abu yra laisvi menininkai ir užsiima taikomąja tautodaile. Abu dalyvauja edukacinėje ir visuomeninėje veikloje, rengia asmenines ir dalyvauja grupinėse parodose, dažnai tampa jų prizininkais ir laureatais. Įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje kiekvienais metais praleidžia 50-60 dienų per metus; per keturiasdešimt bendrų kūrybinių metų yra surengę 13 autorinių parodų.
Raukčiai yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus nariai, rajone jie buvo pirmieji, kurių dirbiniams suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas. Daugybėje parodų, renginių, švenčių yra pelnę reikšmingų įvertinimų – 2006 metais pripažinti Lietuvos žemės ūkio ministerijos rengiamo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys” nominacijos „Kaimo menininkai” nugalėtojais; apdovanoti medine „Gerumo angelo” statulėle; 2007 metais tapo Šilutės rajono konkurso „Sidabrinės nendrės” laureatais; 2009 metais pelnė Žemės ūkio ministerijos apdovanojimą už tradicijų puoselėjimą, amatų demonstravimą ir Kaziuko mugės tradicijų tęstinumą; 2010 metais pripažinti sėkmingiausiai dirbusiais tradiciniais amatininkais ir apdovanoti Žemės ūkio ministerijos premija. 2012 metais Angelė Rauktienė už margučių rinkinį Maironio metams paminėti respublikinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas” buvo apdovanota „Aukso vainiku”.
Meistrų margučių, skrynių, sietynų yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, daug darbų iškeliavę į privačias kolekcijas.
Parodą bus galima aplankyti iki gegužės 1 d.