Tekstilės menininkai sako: Stop phubbing!

Tekstilės menininkai sako: Stop phubbing!

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

Kauno bienalė parodoje „Laiko drobulė” pristato naująją lietuvių tekstilės kolekciją.

Stop phubbing! – sako parodos „Laiko drobulė” organizatoriai ir kviečia sustoti bei pažvelgti į save ir kitą, į mus supantį pasaulį. Phubbing – tai prieš dvejus metus anglų kalboje atsiradęs žodis, reiškiantis prieš tave esančio asmens ignoravimą žiūrint į telefoną. Taip pat visą šį laiką parodos organizatoriai kvies visuomenę kurti lietuvišką žodžio phubbing atitikmenį. Naujažodžio versijos bus pateiktos lietuvių kalbininkams ir bus siūloma įrašyti naująjį žodį į lietuvių kalbos žodyną.

„Ši paroda – tai bandymas ne tik įsiklausyti į tekstilės iškalbas šiuolaikiniame Lietuvosmene, bet ir į modernizacijos sąlygų veikiamą pasaulį”, – teigia parodos kuratorės Virginija Vitkienė ir Neringa Stoškutė.

Kolekcijoje pristatomi 21-os menininkės darbai. Daugumos autorių kūriniuose brandi savistaba, akivaizdžios tapatumo paieškos. Tapatumo, kuris medžiagiškas, artimas kaip oda. Drabužis, audeklas, drobulė, drapana, jų simuliakrai, o gal net kvapas ne vieno menininko kūrinyje tapo priemone asmeninei istorijai „perausti” į vizualinę formą. Tekstilė šios kolekcijos kūriniuose naudojama kaip dangalas, skraistė, drobulė, slepianti baimes, nuojautas, pajautas, atjautas, neišsipildžiusias svajas, paslėptas aistras, ilgesį ir skaudulius.

„Laiko drobulėje” tekstilės neriboja technika, dydžiai ar priemonės: parodoje išvysime ir didelio formato kompiuterizuotu būdu išaustų žakardo audinių, ir subtilių kamerinių tekstilės objektų, ritualizuotų performansų, klasikinių gobeleninio audimo ar dygsnelinio siuvinėjimo technikų derinimo su fotografija, vaizdo menu, šokio medijomis pavyzdžių. Čia žaidžiama atmintimi ir idėjomis, persipina realaus ir virtualaus pasaulio vaizdiniai ir parodo, kokia kartais trapi gali būti riba tarp iliuzijos ir tikrovės. Savo darbuose menininkės tarsi praneša, kad tekstilė ieško naujų meninės raiškos būdų ir jungčių.

Visą parodos laiką vyks diskusijos, kuratorių turai, šeštadienio programos šeimoms su vaikais, pamokos muziejuje moksleiviams ir kiti renginiai, kviečiantys būti kartu, bendrauti gyvai.

Parodos kuratorės – Virginija Vitkienė ir Neringa Stoškutė.

Projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.

 Paroda veiks: 2014 11 14-2015 01 11

DAUGIAU