Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura KUTKAITĖ

Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura KUTKAITĖ

Sausio 22 d. spektaklis SIRENŲ TYLA titruojamas į anglų kalbą. Titrai geriausiai matomi 6-10 eilėse.

 

Režisierė — Laura KUTKAITĖ

Dramaturgės — Teklė KAVTARADZE ir Laura Kutkaitė kartu su aktorėmis

Scenografė ir kostiumų dailininkė — Paulina TURAUSKAITĖ

Kompozitorė — Agnė MATULEVIČIŪTĖ

Choreografė — Laura KUTKAITĖ

Choreografijos konsultantė — Agnietė LISIČKINAITĖ
Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS
Režisieriaus asistentė — Urtė SĖJŪNAITĖ
Dramaturgės asistentės — Simona JURKUVĖNAITĖ ir Eglė POŠKEVIČIŪTĖ
Režisieriaus asistentas — Augustas GORNATKEVIČIUS
Prodiuserė — Rugilė PUKŠTYTĖ
 

VAIDINA

Gerda ČIURAITĖ, Rimantė VALIUKAITĖ, Toma VAŠKEVIČIŪTĖ, Aistė ZABOTKAITĖ, Jūratė VILŪNAITĖ

 

◊ 2022 m. Pagrindinis prizas tarptautiniame Europos jaunųjų režisierių festivalyje „Fast Forward“ Dresdene

Sirenos dainuoja gražiai, rašo Homeras. Jos tūno saloje, vilioja pro šalį plaukiančius vyrus ir juos pražudo. Išskyrus Orfėją, kuris dainuoja garsiau, ir Odisėją, kurio bendražygiai į ausis įsideda vaško ir pririša jį prie stiebo, kad jis galėtų klausytis sirenų ir nemirtų.
Europos mitologijoje vyrauja smurtas: tarp žmonių, dievų, mitinių būtybių ir lyčių. Nelygybės ir galios disbalansas gimdo baimės ir gynybos strategijas, o ne santykius. Kas verčia mus laikytis šių struktūrų?
Bendradarbiaudama su kolegomis, režisierė Laura Kutkaitė šiuolaikinę istoriją perkelia tiesiai į mito minų lauko vidurį: praėjus ketveriems metams po #MeToo judėjimo viršūnės Lietuvoje, ji piktnaudžiavimo galia meno pasaulyje problemą pristato scenoje. Pozuodamos ant uolos ir laukdamos „didžiojo Odisėjo“, keturios aktorės atidaro savo salos teatrą ir pasakoja tikras istorijas iš savo bei kitų Lietuvos menininkių moterų kūrybinių procesų. Jos nepraleidžia nė vienos tamsios smulkmenos – net tarpusavio konkurencijos – ir kartu vaidina teatrą: su kostiumais ir grimu, su garsu ir šviesa, su karčiu humoru, aistra, pažeidžiamumu ir dėl daugybės priežasčių. Taip jos tragikomiškai smūgiuoja į struktūras būtent ten, kur jos galėtų pasikeisti.

„Aš pasigendu moterų vaidmenų, pasigendu gaivališkos moteriškos jėgos teatre, o labiausiai pasigendu jų balsų, dėl to spektaklis visų pirma yra apie moters balsą, jo kuriamąją ir tuo pačiu griaunančią jėgą“, – sako spektaklio „Sirenų tyla“ režisierė  Laura Kutkaitė.

Spektaklis yra LNDT įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. „Sirenų tyla“ atidarė rekonstrukcijos metu pastatytą naują Mažąją salę, kuri skirta pristatyti Jaunųjų kūrėjų programos dalyvių darbus.

 

 Svarbi informacija kasoms
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]
 
Durys atidaromos: 1 val. iki renginio
Renginio trukmė: ~ 1.30  val.
Pertraukos: vienos dalies
Renginio kalba: lietuvių
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-14. 
Spektaklyje kalbama smurto temomis, naudojami stroboskopo ir dūmų efektai.
Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.

Nuolaidos :
 
Senjorams – 20% (Kontrolės metu pateikti pensininko pažymėjimą);
Jauno žmogaus nuolaida ( imtinai 24 m.)  – 20% (Kontrolės metu pateikti nuolaidą moksleivio, studento pažymėjimą arba tapatybės kortelę).
Neįgaliesiems – 20% Kontrolės metu būtina pateikti neįgaliojo pažymėjimą.
Perkant 20 ir daugiau bilietų – 15%;

Bilietų pirkimas Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje, jų asistentams bei lydintiems žmonėms (šeimos nariams):

Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje bilietus būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems).Bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas.
Asistentas, oficialiai lydintis žmogų su negalia, vadovaujantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, nemokamą bilietą gali pasirinkti įvedus kodą ASISTENTAS. Bilietui bus pritaikytas platintojo taikomas paslaugos mokestis 1 eur. *
Žmogų su negalia lydintis asmuo, pvz., šeimos narys, neturintis ASISTENTO pažymėjimo, bilietus turi pirkti pilna kaina
*Lydint žiūrovą su judėjimo negalia, bilietą būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems – vieta ASISTENTAS), lydint kitą negalią turintį asmenį, pasirinkti pagal galimybes šalia esančią vietą.
 
 
Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
  
DAUGIAU