2018 m. kovo 18 d. 18 val.
„Skambanti Lietuva“
Liudas Mikalauskas (bosas), Julija Karaliūnaitė (sopranas), Birutė Asevičiūtė (fortepijonas)
Šis koncertas – tarsi muzikinis atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio metraštis. Skambės lietuviškos muzikos šedevrai: laiko ženklais tapusios dainos, operų ir miuziklų arijos. Tai pasakojimas, sukomponuotas iš Aleksandro Kačanausko, Juozo Tallat-Kelpšos, Antano Šabaniausko, Balio Dvariono ir pokario partizanų dainų, o ne tokios tolimos praeities paveldą reprezentuoja Algimanto Raudonikio, Benjamino Gorbulskio, Teisučio Makačino, Giedriaus Kuprevičiaus, Viačeslavo Ganelino ir Vytauto Kernagio kūriniai.
Be to, į teatralizuotą programą įtraukta įdomių istorijų iš lietuvių kompozitorių gyvenimų, skambės ištraukos iš jų laiškų ir prisiminimų, bus skaitomos eilės, demonstruojamos vaizdo projekcijos.
Bosas Liudas Mikalauskas
Vienas ryškiausių savo kartos operos solistų, dainuojantis daug lietuviškos muzikos. Jis 2011 metais baigė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją, dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, yra kviečiamas į visus šalies muzikinius teatrus. Liudas yra dalyvavęs daugybėje festivalių Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Jis yra Tauragės, Paberžės ir Skarulių muzikos festivalių meno vadovas ir vienas organizatorių. Dainininkas yra laimėjęs pirmąsias vietas arba didžiuosius prizus dvylikoje tarptautinių konkursų. 2006 metais jam įteikta Kultūros ministerijos premija „Už geriausią profesionaliojo meno debiutą“.
Sopranas Julija Karaliūnaitė
Žymios dainininkės Irenos Milkevičiūtės mokinė, nuolat kviečiama į Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre statomus spektaklius. Ji yra dainavusi operose „Borisas Godunovas“, „Bohema“, „Valkirija“, „Manon“, „Kornetas“ ir operetėje „Šikšnosparnis“, koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje.
2013 metais Julija tapo Italijoje vykusio tarptautinio dainininkų konkurso laureate, o 2014 metais surengė rečitalį Kopenhagoje.
Solistės kūrybiniame gyvenime šalia operų bei solinių koncertų atsiranda vietos ir elektroninei muzikai: Julija dalyvavo šiuolaikinės muzikos projektuose Lietuvoje, Norvegijoje ir Švedijoje.
Pianistė Birutė Asevičiūtė po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje stažavosi Štutgarto (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje. Ji – ne vieno tarptautinio konkurso laureatė, dalyvavo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, M. K. Oginskio festivalyje, „Kai skamba gatvės“ (Rusija) ir kt.). Ji lankė Aleksandros Juozapėnaitės-Eesmaa, Jacko Weinrocko (JAV), Ulricho Eisenlohro (Vokietija), Helene Luyten (Belgija), Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), Michelio Tranchanto (Prancūzija), Sergejaus Malcevo (Rusija) ir kitų žymių fortepijono pedagogų organizuotus meistriškumo kursus. Birutė yra akompanavusi Virgilijui Noreikai, Jovitai Vaškevičiūtei, Ramūnui Urbiečiui, Merūnui Vitulskiui ir kitiems solistams.
______________________________
Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.
#klasika21amziuje