Santūras, arba indų cimbolai – vienas subtiliausių ir labiausiai klausytoją žavinčių Šiaurės Indijos klasikinės muzikos instrumentų. Iš Persijos XV a. Šilko keliu atkeliavęs į Kašmyrą, santūras ilgainiui tapo vienu mėgstamiausių indų muzikos instrumentų. Jo sidabriškai skambančiomis stygomis galima išgauti subtiliausius garso niuansus, o švelniai aidinčios stygos sukuria begalinės erdvės įspūdį.
Vakaro metu klausysimės EMI Records išleistos dvigubos Šivkumaro Šarmos plokštelės poetišku pavadinimu „kai laikas sustojo“ („…when time stood still!“, 1982 EMI Records). Skambės raga Kaunsi Kanhra, pasižyminti melancholišku ilgesiu, ir lengvesnio pobūdžio kompozicija Mishra Kafi. Įraše solistui pritaria kita Indijos muzikos legenda – pasaulinio garso tablos virtuozas Zakiras Hussainas (g. 1951), vienas aktyviausių, originaliausių ir kūrybiškiausių šio instrumento atlikėjų.
Apie Indijos santūrą ir jo tolimus giminaičius, apie Šiaurės Indijos muziką ir legendinį santūro atlikėją Šivkumarą Šarmą mums pasakos muzikologas Eirimas Velička.
NAUJIENA: galioja abonementas MUZIKOS MAGIJOS KLUBAS Daugiau informacijos
1