RUBINAITIS PELIŪZĖ, arba lietuvio išgyvenimo būdas + edukacija. Rež. Saulė Degutytė

RUBINAITIS PELIŪZĖ, arba lietuvio išgyvenimo būdas + edukacija. Rež. Saulė Degutytė

Spektaklis šeimai pagal Simoną Daukantą
 
Režisierė ir scenografė: Saulė Degutytė
Dramaturgė: Sandra Bernotaitė
Kostiumų ir šviesų dailininkė: Paulina Simutytė
Kompozitorius: Andrius Šiurys
Režisierės asistentas: Tauras Čižas
Vaidina: Aldona Bendoriūtė / Dalia Morozovaitė, Nerijus Gadliauskas, Ieva Kaniušaitė / Kristina Morta Paškevičiūtė, Martynas Berulis

Vienas garsiausių žemaičių, pirmasis Lietuvos istorikas, rašytojas ir švietėjas Simonas Daukantas (1793–1864) parašė ne tik savo žinomiausią veikalą „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, bet ir apysaką „Rubinaičio Peliūzės gyvenimas“, kuri nėra originalus kūrinys, bet labai laisvas, lietuviškajai aplinkai pritaikytas vokiečių autoriaus Joachimo Heinricho Campe‘s knygos „Robinzonas Jaunesnysis“ vertimas. Spektaklio kūrėjai rėmėsi abiem S. Daukanto veikalais, todėl žiūrovai turės progą ne tik sužinoti, koks likimas laukia į negyvenamą salą nublokšto Peliūzės ir jo tenai sutikto naujojo draugo Nedėldienio (t. y. Penktadienio), bet ir aptarti senovės lietuvių išgyvenimo būdą.

 
Skaitydama „Rubinaičio Peliūzės gyvenimą“ aš pajutau didžiulį malonumą, nes labai seniai nebuvau skaičiusi kūrinio, kuriame taip subtiliai pasakojama apie tai, kaip tėvams būti su vaikais, kaip su jais dalintis savo patirtimi, kaip vaikus auklėti. Nors žodžio „auklėti“ šiandien mes taip pat nelabai mėgstame. Bet aš tikrai nežinau, ar gali gyvenime būti laimingi vaikai, kurių tėvai neauklėjo, kuriems nenubrėžė tam tikrų laisvės ribų, kurie savo vaikystėje neturėjo jokių pareigų. Vaikas bet kokiu atveju patys susiras vienokį ar kitokį moralės kompasą, kuris suformuos tam tikras jo mąstymo ir pasaulio suvokimo ribas. Jei ne namie, tai internete, kieme ar dar kur nors. Galiausiai, norėdami ribas laužyti, mes vis vien pirmiau privalome jas pažinti, – sako spektaklio režisierė S. Degutytė.
 

Premjera: 2023 m. gegužės 5 d.
 

Kviečiame dalyvauti edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse po spektaklio!

Objektų teatro aktoriai supažindins žiūrovus su senovės lietuvių pasaulio matymu, kalba, buitimi, nelengvu išgyvenimu ištikus gamtos stichijoms, bei kvies prisiliesti prie mitologinių temų. Edukacinių kūrybinių dirbtuvių metu bus pristatomi pagrindiniai objektų (daiktų) teatro principai, pateikiamas istorinis ekskursas į tai, kaip Simonas Daukantas kūrė savo kūrinių ypatingą žodyną, ir, tarsi olimpiadoje, dalyviai bus kviečiami apibūdinti ar pavaizduoti kortelėje parašytą žodį taip, kad kiti jį atspėtų. Edukaciniam žaidimui pasitelksime spektaklio temas, naudosime įvairius spektaklio objektus: šaukštus, dubenis, puodelius ir kitus rekvizito elementus.
 

Norinčius dalyvauti edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse, kviečiame registruotis adresu [email protected] 

 

Daugiau apie spektaklį

DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.
Kultūros paso spektaklis.

Norinčius dalyvauti edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse po spektaklio, kviečiame registruotis adresu [email protected]

Durys atidaromos: 30 min. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 m. (jei vaikas neužima atskiros sėdimos vietos)
Nuolaidos:
– 10 proc. nuolaida studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm.

– 30 proc. nuolaida Pola nariams su kodu POLA30. Nuolaida galioja 2 bilietams. Kontrolės metu su bilietu būtina pateikti nuolaidą suteikiančią kortelę.
 
Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
DAUGIAU