Paskutinį sausio sekmadienį muziejus nušvis Šviesų festivalio spalvomis, muziejaus lankymas – nemokamas
Metus pasitikime energingai! Paskutinį sausio mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai ir išvysti nuostabius Šviesų festivalio kūrinius bei kartu su Vilniumi atidaryti Vilnius – Europos Žalioji sostinė! Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje leiskitės į mokslo pasaulį, kuriame Jūsų laukia įkvepiančios ekskursijos, edukacijos ir daug kitų užsiėmimų.
ŠVIESŲ FESTIVALIS
Paulo Friedlanderio kūriniai yra eksponuojami visame pasaulyje – nuo Londono iki Tokijo, o sausio 24-26 d. vienas jų atkeliaus į Energetikos ir technikos muziejų, Vilniuje.
Paulas Friedlanderis – britų menininkas, savo karjerą kinetinio meno srityje pradėjęs prieš beveik keturis dešimtmečius. Būdamas diplomuotu fiziku ir matematiku P. Friedlander‘is kuria ne tik naudodamasis technologijomis, bet ir remdamasis fundamentaliomis mokslo žiniomis.
Laikas: 17:00-22:00 val.
ŽALIOSIOS SOSTINĖS ATIDARYMAS
Sausio 25–26 d. pradėsime metus, skirtus žalesniam ir tvaresniam Vilniui. Atidarymo metu laukia daugybė nemokamų veiklų. Energetikos ir technikos muziejus kvies sužinoti viską ne tik apie klimato kaitą, tačiau ir vandenilį. O sužinojus, pritaikyti žinias praktiškai.
Kurkime žaliosios sostinės metus kartu – registracija prasideda sausio 14 d., o visa programa jau čia: zaliojisostine2025.lt/programa
KLIMATO MUZIEJUS
Mobilus Klimato muziejus yra vienintelis toks Baltijos šalyse, kurio lankytojai kviečiami ne tik pamatyti, bet, svarbiausiai, patirti klimato kaitą. Lankytojai galės pajausti ką reiškia būti 50 °C karštyje ir sužinoti ar ūkininkystė persikels į kosmosą.
PARODA „KVADRATAS NORI BŪTI APSKRITIMU”
Energetikos ir technikos muziejuje eksponuojama naujausia interjero dizainerio, baldų kūrėjo Tomo Jasiulio paroda „Kvadratas nori būti apskritimu“. Menininkas kviečia pasinerti į unikalias „matematinės vizijos“ erdves, kuriose susilieja griežtos geometrinės formulės ir kūrybinė išraiška. Nors T. Jasiulis vengia tiesioginių socialinių ar politinių temų, jo darbai kviečia gilintis į asmeninį santykį su geometrija ir forma. Šioje parodoje geometrinės struktūros tampa ne tik racionalios, bet ir žmogiškos. Aštrūs kampai ir linijos per meninę prizmę įgauna šilumą, kviesdami lankytojus į emocinį ryšį su kūriniais.
VIRSMO SALĖ
Virsmo salė – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija, sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou. – 11:15, 12:45, 14:30, 16:00 ir 17:45 val.
VILNIAUS PRAMONĖS EKSPOZICIJA
Pramonės ekspozicija kviečia pažinti Vilniaus pramonę nuo pat miesto įkūrimo iki šių dienų. Susipažinsite su Vilniuje plėtotomis technologijomis ir čia gamintais daiktais, kurie šių dienų žmonėms atrodo tolima praeitis, o kartais sukelia nostalgiją. Ekspozicija pristato, kaip visuotinė industrializacija pakeitė Vilniaus miesto veidą ir kasdienį žmonių gyvenimą. Šioje muziejaus dalyje taip pat galėsite pasisvečiuoti tipiniame XX a. 7 deš. lietuvio naujakurio būste – chruščiovkėje.
INTERAKTYVI EKSPOZICIJA „TECHNIKOS MOKSLAS IR TECHNIKA VAIKAMS“
Mažieji muziejaus lankytojai kviečiami aplankyti interaktyvią Energetikos ir technikos muziejaus ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“. Išsidėsčiusi dviejuose viršutiniuose muziejaus aukštuose. Ekspozicijos tikslas – pateikti gamtos mokslus nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu. Šią ekspoziciją ypač mėgsta mažieji muziejaus lankytojai, bet ir suaugusieji nelieka abejingi. Spalvingoje ekspozicijoje žaisdami susipažinsite su hiperboloidu, Jokūbo kopėčiomis, Mėbijaus juosta, gravitacine laidyne, Bernulio kamuoliu ir daugeliu kitų eksponatų.
EKSKURSIJA SU GIDU „APSIŠVIESK! TAIP VEIKIA ELEKTRINĖ”
Paskutinį mėnesio sekmadienį verta pasivaikščioti po pirmąją Vilniaus elektrinę. Jos autentiška įranga – garo katilai, turbinos, valdymo pultas – įrengta pirmame muziejaus aukšte. Rūsyje elektrinės įrangą papildo garo kondensatoriai ir vamzdynas. Čia galima pamatyti veikiančius Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės ir Ignalinos atominės elektrinės modelius. Pastarosios dalis (reaktorius) buvo naudojama filmuojant HBO serialą „Černobylis“.
Nemokamai lankomos ekspozicijos: Energetikos, Pramonės, interaktyvi salė „Technikos mokslas ir technika vaikams“.
Ekskursijos Virsmo salėje – 3,50 Eur/asm.
Renginius remia Vilniaus miesto savivaldybė