Pagal David Foster Wallace esė. APMĄSTANT OMARĄ, rež. Yana ROSS

Pagal David Foster Wallace esė. APMĄSTANT OMARĄ, rež. Yana ROSS

Gruodžio 20 d. spektaklis APMĄSTANT OMARĄ titruojamas į anglų kalbą. Titrai geriausiai matomi 6-10 eilėse.
 
Režisierė — Yana ROSS
Dailininkas — Zane PIHLSTROM
Kompozitorius —  punk after kant
Šviesos dailininkas — Dainius URBONIS
Kūrybinis režisierės asistentas — Naubertas JASINSKAS
Kostiumų dailininko asistentas — Pijus DULSKIS
Esė vertėjas — Ignas BEITSAS
Režisieriaus asistentas — Rokas LAŽAUNYKAS
Prodiuserė — Kamilė ŽIČKYTĖ

VAIDINA

Elzė GUDAVIČIŪTĖ
Martynas NEDZINSKAS
Salvijus TREPULIS
Jūratė VILŪNAITĖ
 

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą LNDT Mažojoje salėje.

Naujam spektakliui Yana Ross pasirinko amerikiečių rašytojo Davido Fosterio Wallace (1962–2008), iš esmės kvestionuojančio žmogiškąją prigimtį, esė „Apmąstant omarą“. Savo tekstuose D. F. Wallace imasi narstyti jautriausius ir nepatogiausius šiuolaikinės visuomenės klausimus – empatiją, vaikų auklėjimą, intymumą, nesusikalbėjimą ir antropocentrizmo pabaigą.

„Tikimės, kad pavyks paskatinti žiūrovus permąstyti savo etikos ir moralės kodeksus bei vertybes ir tuo pačiu atkreips dėmesį į socialiai priimtinas pilkąsias zonas, kurias ketiname kvestionuoti. Kuriant spektaklį labai pravertė ir svarbi Susan Sontag knyga „Regarding the Pain of Others“, – teigia Yana Ross.

„Prisipažįstu, kad niekad nesupratau, dėl ko tokiai didelei daliai žmonių smagios atostogos siejasi su šlepetėmis per pirštą ir akiniais nuo saulės, kuriais pasidabinus reikia grūstis per beprotiškus kamščius iki triukšmingų, kaitrių, sausakimšų turistinių vietų tam, kad būtų galima paragauti „vietinių skanėstų“, nors pats turistų pasirodymas iš esmės sužlugdo visą koncepciją.Man būti masiniu turistu reiškia tapti gryniausiu nūdienos amerikiečiu – neišprususiu svetimšaliu, godžiai trokštančiu to, ko negali gauti, ir nusivylusiu dėl to, ko negali sau pripažinti“, – rašo D. F. Wallace.

APSVARSTYKITE OMARĄ

© 2006 m. Davidas Fosteris Wallace’as 

Ištraukos iš TRUMPŲ INTERVIU SU SLĖPININGAIS VYRAIS

© 1999 m. Davidas Fosteris Wallace’as

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

 
Durys atidaromos: 1 val. iki renginio
Renginio trukmė: 1:30 val.
Pertraukos: – nėra
Renginio kalba: lietuvių
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
Vaikai įleidžiami nemokamai: 
ne
Amžiaus cenzas: N-16,
 spektaklyje kalbama smurto, gyvūnų kankinimo temomis
 
Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.
 
 
Nuolaidos: Gruodžio mėn. spektaklių bilietams nuolaidos netaikomos.
 

Bilietų pirkimas Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje, jų asistentams bei lydintiems žmonėms (šeimos nariams):

Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje bilietus būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems).Bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas.
Asistentas, oficialiai lydintis žmogų su negalia, vadovaujantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, nemokamą bilietą gali pasirinkti įvedus kodą ASISTENTAS. Bilietui bus pritaikytas platintojo taikomas paslaugos mokestis 1 eur. *
Žmogų su negalia lydintis asmuo, pvz., šeimos narys, neturintis ASISTENTO pažymėjimo, bilietus turi pirkti pilna kaina. *
*Lydint žiūrovą su judėjimo negalia, bilietą būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems – vieta ASISTENTAS), lydint kitą negalią turintį asmenį, pasirinkti pagal galimybes šalia esančią vietą.
 
Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
DAUGIAU