LVSO | W. A. MOZART. DIDŽIOSIOS MIŠIOS C-MOLL

LVSO | W. A. MOZART. DIDŽIOSIOS MIŠIOS C-MOLL

2025 m. birželio 6 d. 19 val.

LVSO koncertų salė

 

LVSO| W. A. MOZART. DIDŽIOSIOS MIŠIOS C-MOLL

 

W. A. Mozart. „Didžiosios mišios“ c-moll, K. 427

 

Lauryna Bendžiūnaitė, sopranas

Lina Dambrauskaitė, sopranas

Karolis Kašiuba, tenoras

Žilvinas Steponas Miškinis, bosas

Valstybinis choras „Vilnius“ (vad. Artūras Dambrauskas)

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

 

Wolfgango Amadeuso Mozarto (1756–1791) Didžiosios mišios c-moll – vienas didingiausių darbų iš viso milžiniško kompozitoriaus kūrybinio palikimo ir vienas žymiausių sakralinės muzikos kūrinių pasaulyje. Didžiąsias mišias W. A. Mozartas pažadėjo sukurti kaip padėką už savo sužadėtinės Constanze’os Weber išgijimą. Rašyti kūrinį jis pradėjo 1782 m. vasarą Vienoje, prieš pat judviejų vestuves. W. A. Mozarto tėvas Leopoldas Mozartas buvo nepatenkintas sūnaus sužadėtinės pasirinkimu, nors savo laiškuose tėvui Wolfgangas negailėjo Constanze’ai pagyrų: „Ji nėra bjauri, bet kartu ir ne gražuolė. Jos visas grožis susideda iš dviejų mažų juodų akių ir dailios figūros. Ji nėra sąmojinga, bet turi pakankamai supratimo išpildyti visas savo kaip žmonos ir motinos pareigas… ir geriausią širdį pasaulyje. Myliu ją ir ji mane myli visa širdimi. Pasakyk man, ar galėčiau norėti geresnės žmonos?“ – rašė W. A. Mozartas. Vis dėlto tėvas nebuvo įtikintas. Dėl numanomų priežasčių jo laiškai sūnui vėliau Constanze‘os buvo sunaikinti. Pora susituokė 1782 m. rugpjūtį, bet Mišios, kurias W. A. Mozartas davė pažadą parašyti, taip ir liko neužbaigtos… Kokios to priežastys, nėra žinoma iki šiol.

 

Su Mišiomis susijusi ir dar viena mįslė: kodėl W. A. Mozartas, išsilaisvinęs iš darbo Zalcburgo dvaro rūmuose ir persikėlęs į Vieną, kur bažnytinė muzika neturėjo paklausos, ėmėsi rašyti būtent tokio žanro kūrinį? Logiškiausias paaiškinimas, kurį apskritai patvirtina ir partitūra, yra didysis atradimas, kurį W. A. Mozartas padarė prieš pradėdamas rašyti Mišias – tai vėlyvojo baroko muzika, iki tol buvusi laikoma beviltiškai pasenusia. Didžiosiose mišiose W. A. Mozartas suderino du aspektus – to laikotarpio Zalcburgui būdingą pompastiką ir iškilmingumą ir barokinės Johanno Sebastiano Bacho bei Georgo Friedricho Händelio muzikos įtaką. Kūrinio premjera įvyko 1783 m. spalį Zalcburge, dalyvaujant pačiam kompozitoriui – gimtajame mieste jis viešėjo, nes norėjo savo tėvui ir seseriai pristatyti žmoną.

 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
 
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.  
 
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose* (Parteryje 13 eilė 23-28 vietos skirtos asmenims su negalia vežimėlyje, 14 eilė 24-29 vietos skirtos asmenis su negalia vežimėliuose lydintiems.)
Bilietų  kiekis salėje yra ribotas*
 
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.

Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
 
 
DAUGIAU