LVSO VAIKAMS | ”ISTORIJA APIE DRAMBLIUKĄ BABARĄ”

LVSO VAIKAMS | ”ISTORIJA APIE DRAMBLIUKĄ BABARĄ”

LVSO VAIKAMS | „ISTORIJA APIE DRAMBLIUKĄ BABARĄ“

F. Poulenc. „Istorija apie drambliuką Babarą“ pasakotojui ir fortepijonui

L. Anderson. „The Syncopated Clock“, „The Waltzing Cat“ ir „The Typewriter“

Gintaras Januševičius, pasakotojas ir fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Egidijus Kaveckas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, pianistas Gintaras Januševičius ir dirigentas Egidijus Kaveckas kviečia vaikus praleisti nuotaikingą ir intriguojančią popietę kartu su legendiniu prancūzų vaikų herojumi drambliuku Babaru. Franciso Poulenco (1899–1963) kompozicijos apie drambliuką Babarą sukūrimo istorija prasidėjo tuomet, kai vieną vasarą kartu su savo mažosiomis pusseserėmis ir pusbroliais kompozitorius apsistojo viloje Brive-la-Gaillarde mieste. Po kurio laiko vaikams taip įgriso jo skambinimas pianinu, kad šie pasiūlė žaidimą: atnešė tuo metu didžiulio populiarumo sulaukusią ir vaikų labai mylimą Jeano de Brunhoffo knygelę „Istorija apie drambliuką Babarą“ ir paprašė F. Poulenco drambliuko nuotykius… sugroti pianinu! Kompozitorius ėmė laisvai improvizuoti pagal knygoje aprašytas situacijas, o vėliau, prikėlęs savo prisiminimus, sukūrė muzikinę kompoziciją tuo pačiu pavadinimu.

Istorija pasakoja apie jauną Afrikos drambliuką Babarą, kurio mamą nužudo trofėjų medžiotojas. Išsigandęs Babaras iš džiunglių pabėga į didelį miestą, kuriame susidraugauja su sena dama – ji nuperka drambliukui drabužių ir pasamdo mokytoją. Tačiau Babarą suradę draugai pakviečia jį grįžti į džiungles. O čia, suvalgęs nuodingą grybą, miršta dramblių karalius. Karūna pasiūloma Babarui – juk jis gyveno tarp žmonių ir įgijo daug išminties…

Drambliuko Babaro istoriją šią popietę pasakos ir fortepijonu skambins pianistas Gintaras Januševičius. G. Januševičius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Vokietijoje pas profesorius Vladimirą Krainevą ir Berndą Goetzkę. Nuo 2004 m. Hanoveryje įsikūręs pianistas daug laiko skiria švietėjiškai veiklai – G. Januševičius šiame mieste sukūrė populiarią koncertų seriją „Plathner’s Eleven“, kuriai vadovavo septynerius metus. Vokietijoje akimirksniu išgarsėjo ir 2014 m. pianisto sumanytas konkursas „Hanoverio muzikos talentų birža“, o Lietuvoje sėkmingai pripažinimo siekia G. Januševičiaus fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“.

Pasibaigus drambliuko Babaro nuotykiams, kviesime išgirsti trumpas ir žavingas amerikiečių kompozitoriaus Leroy Andersono (1908–1975) kompozicijas „Sinkopuotas laikrodis“, „Katė, šokanti valsą“ ir „Spausdinimo mašinėlė“ simfoniniam orkestrui. Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą muzikinių istorijų viražais ves vienas profesionaliausių jaunosios kartos Lietuvos dirigentų dr. Egidijus Kaveckas.

1

DAUGIAU