2025 m. gegužės 9 d. 19 val.
LVSO koncertų salė
LVSO | PETRAS GENIUŠAS IR ALEXANDER PALEY: DU FORTEPIJONAI
W. A. Mozart. Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui Es-dur, K. 365
C. Saint-Saëns. Siuita „Žvėrių karnavalas“ dviem fortepijonams ir kameriniam ansambliui (aranž. simfoniniam orkestrui)
F. Poulenc. Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui d-moll
Petras Geniušas, fortepijonas
Alexander Paley, fortepijonas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, dovanoja išskirtinį vakarą fortepijono muzikos gurmanams. Fortepijono virtuozai Petras Geniušas ir Alexanderis Paley’us – pirmą kartą kartu vienoje scenoje, kurioje skambės net trys pianistų pokalbiai fortepijonais.
Vakarą pradės Wolfgango Amadeuso Mozarto (1756–1791) Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui. Kitaip nei kituose savo koncertuose, kuriuose muzikinį dialogą kuria solistas su orkestru, šiame opuse W. A. Mozartas į pirmą planą iškelia pianistų dialogą. Muzikinį pasakojimą kūrinyje atskleidžia virtuoziniai fortepijonų pasažai. Abi solo partijos šiame koncerte lygiavertės, o orkestrui suteikiamas akompaniatoriaus vaidmuo.
Antroji skambės žymioji Camille’io Saint-Saënso (1835–1921) siuita „Žvėrių karnavalas“, kurią kompozitorius parašė 1886 m., po itin nesėkmingo koncertinio turo Vokietijoje. „Žinau, kad turėčiau dirbti ties savo Trečiąja simfonija, bet rašyti šį kūrinį – taip smagu!“ – rašė kompozitorius. Vis tik iki pat savo mirties C. Saint-Saënsas neleido „Žvėrių karnavalo“ atlikti viešai, bijodamas, kad siuitos lengvabūdiškumas pakenks jo, kaip rimto kompozitoriaus, vardui. „Žvėrių karnavalas“ pirmą kartą viešai buvo atliktas 1922 m. ir… tapo vienu iš populiariausių C. Saint-Saënso darbų.
Vakarą užbaigs garsusis Francis Poulenco (1899–1963) Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui, kuris dar apibūdinamas kaip ankstyvojo kompozitoriaus kūrybos laikotarpio viršūnė. Kūrinyje jaučiama tradicinės Balio ansamblinės muzikos – gãmelano – įtaka, jame panaudoti džiaziniai efektai primena M. Ravelį, o pradžios tema neabejotinai persmelkta W. A. Mozarto kūrybos.
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2 val.
Renginio trukmė: 2 val.
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose* (Parteryje 13 eilė 23-28 vietos skirtos asmenims su negalia vežimėlyje, 14 eilė 24-29 vietos skirtos asmenis su negalia vežimėliuose lydintiems.)
Bilietų kiekis salėje yra ribotas*
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.
Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.