DON KICHOTAS. Rež. Adomas Juška

DON KICHOTAS. Rež. Adomas Juška

Pagal Miguel de Cervantes romaną.
 
Režisierius: Adomas Juška
Scenografija: Marius Nekrošius
Kostiumai: Nadežda Gultiajeva
Projekcijos: Kornelijus Jaroševičius
Kompozitorius: Andrius Šiurys
Dramaturgas: Mindaugas Nastaravičius
Režisieriaus asistentas: Lukas Petrauskas
Vaidina: Aleksas Kazanavičius, Andrius Bialobžeskis, Aušra Pukelytė, Matas Dirginčius, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Giedrė Giedraitytė, Nerijus Gadliauskas, Vaidas Vilius.
 
XVII amžiuje ispanų rašytojo Miguelio de Cervanteso parašytas satyrinis romanas „Don Kichotas“ laikomas pirmuoju proziniu Vakarų Europos romanu ir vienu svarbiausių pasaulio literatūros kūrinių. Jame ironiškai vaizduojama įvairių tuometinės Ispanijos visuomenės sluoksnių gyvenimas, alegoriškai aukštinami humanistiniai idealai, parodyta tikrovės ir išmonės priešprieša. Pagrindiniai veikėjai – taurus idealistas, su pragmatiška aplinka konfrontuojantis bajoras Don Kichotas ir praktiškas, primityvus jo tarnas Sančas Pansa – yra tapę dviejų priešingų žmogaus tipų simboliais ir atskleidžia žmogaus prigimties dualizmą.

Pasak spektaklio režisieriaus Adomo Juškos, Don Kichotas“ yra neišsemiamas kūrinys, beveik neiššifruojamas, nepasiduodantis jokiai vienai interpretacijai. Idėja jį statyti kilo prieš maždaug dvejus metus. Don Kichotas, kaip veikėjas, man yra žmogiškumo simbolis. Manau, kad jis įkūnija universalų troškimą tapti kažkuo kitu, kažkuo arčiau savo svajonių ir siekių. Pasaulyje, kurį apleido Dievas, žmogų gali kurti tik pats žmogus. Tai ir daro Alonsas Kichana, patikėdamas romanais apie riterius ir pats išjodamas į pasaulį gyventi kaip klajojantis riteris. Tai istorija apie tikėjimą plačiąja prasme. Apie individo susidūrimą su jam nenuolaidžiu pasauliu, apie pastangas primesti tam pasauliui savo įsivaizdavimą, vertybes. Iš esmės tai kūrinys apie žmogaus egzistavimą pasaulyje su kitais žmonėmis. Klaida būtų teigti, jog Don Kichotas vien tiki fikcijomis ir nesuvokia realybės. Iš tikrųjų skaitant knygą pradeda aiškėti, jog ribos tarp realybės ir fikcijos yra beveik nesurandamos, o Don Kichotas daug panašesnis į kiekvieną iš mūsų, nei gali pasirodyti.

 

Premjera: 2020 m. lapkričio 27 d.

Daugiau apie spektaklį

DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.
Kultūros paso spektaklis.

Durys atidaromos: 1 val. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 4 val.
Pertraukos: Viena 25 min. pertrauka
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
– 30 proc. nuolaida studentams, moksleiviams
– 20 proc. nuolaida senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm.

– 30 proc. nuolaida Pola nariams su kodu POLA30. Nuolaida galioja 2 bilietams. Kontrolės metu su bilietu būtina pateikti nuolaidą suteikiančią kortelę.

Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

DAUGIAU