Berniukų ir jaunuolių choras ”Ažuoliukas”

Berniukų ir jaunuolių choras ”Ažuoliukas”

Kovo 22 d. 19 val.

Berniukų ir jaunuolių choras „Ažuoliukas“

Jei Lietuvoje kam nors pasakosite apie ąžuoliukus, o jums atitars apie medelių priežiūrą ir kavą iš gilių, galite būti tikri, kad jūsų pašnekovas eidamas gatve neskaito afišų ir tikriausiai niekuomet nėra buvęs choro muzikos koncerte.
Lietuvos žmogui, kuris bent truputį domisi rimtąja muzika, „Ąžuoliukas“ gali reikšti tik viena – berniukų chorą, kuris jau daugiau kaip pusę amžiaus garsina Lietuvą visame pasaulyje. Mūsų šalyje „Ąžuoliukas“ jau daugybę metų yra vienas stipriausių muzikinių prekės ženklų, o būti šio choro nariu nuo seno reiškia ir prestižą, ir pasididžiavimą, ir net tam tikrą elgesio bei etikos kodeksą.
„Ąžuoliukas“, kurį 1959 metais įsteigė neeilinio talento muzikas ir pedagogas Hermanas Perelšteinas (1923–1998), nuo pat pirmųjų koncertų tapo išskirtiniu muzikiniu reiškiniu Lietuvoje. Choras yra koncertavęs su dešimtimis savo šalies ir užsienio orkestrų bei garsių dirigentų, rengė programas su žinomais klasikinės, džiazo bei populiariosios muzikos atlikėjais. Choro užsienio gastrolių maršrutai driekiasi nuo JAV iki Japonijos, o Europoje lengviau išvardinti šalis, kuriose „Ąžuoliukas“ nėra buvęs.
„Ąžuoliukas“ niekuomet nėra buvęs „konkursiniu choru“, kuris specialiai rengiasi įvairiausioms chorų varžyboms ir reguliariai jose dalyvauja. Nepaisant to, „Ąžuoliuko“ berniukų choras yra laimėjęs Didįjį prizą chorų konkurse Nante (Prancūzija), o vyrų choras tapo aukščiausio lygio tarptautinių konkursų Marktoberdorfe (Vokietija), Goricijoje (Italija) ir Tolosoje (Ispanija) laureatu.
„Ąžuoliukas“ padarė per šimtą archyvinių įrašų Lietuvos ir užsienio radijo stotims, ne kartą dalyvavo televizijos laidose ir kino filmuose (Lietuvoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Švedijoje, Čekijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Japonijoje) ir muzikiniuose spektakliuose. Choro atliekama muzika skamba 35-iose vinilinėse ir 20-yje kompaktinių plokštelių.
Choro repertuaras nepaprastai platus: nuo Renesanso ir baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo kantatų, simfonijų ir oratorijų iki motetų, aranžuotų liaudies dainų ir subtiliausių chorinių miniatiūrų.

DAUGIAU