Neįtikėtinos paslaptys – tiesiogiai iš filmų užkulisių!

Neįtikėtinos paslaptys – tiesiogiai iš filmų užkulisių!

Kino filmų kūrimas – tikras neįtikėtinų triukų ir paslapčių, apie kurias mažai kas iš eilinių žiūrovų žino, rinkinys. Atskleisime Jums dalį jų. Garantuojame – po šio straipsnio norėsite kai kuriuos filmus peržiūrėti vėl, jau visai kitomis akimis.

  • Aktoriai antrajame plane paverčia filmus ir serialus realistiškesniais. Dažnai matome, kaip jie bendrauja tarpusavyje, juokiasi, reiškia įvairias emocijas. Bet tai, kas atrodo „kalbėjimu“ iš tiesų yra tiesiog žiopčiojimas netariant nei garso. Bet koks garsas, atsirasiantis filmavimo metu, bus įrašytas naudojamų galingų mikrofonų. Būtent todėl antrajame plane esantys aktoriai yra profesionalūs „žiobčiotojai“, taip pat mokantys juoktis be garso bei vengti akių kontakto su kamera.

 

  • Kuriant specialiuosius garso efektus gali tikti net pačios netikėčiausios priemonės. Pavyzdžiui, Nazgûl iš „Žiedų valdovo“ riaumojimas buvo išgautas tiesiog kelias plastmasines stiklines trinant į stiklą. Tuo tarpu įgarsinant siaubo filmus garso režisieriai itin mėgsta naudoti įvairias daržoves. Pavyzdžiui, laužomos morkos skamba visiškai taip pat kaip lūžtantys kaulai. Pasižiūrėkite ir patys tuo įsitikinsite!

 

 

  • Labai dažnai būna nufilmuojama daugiau scenų nei jų parodoma galutiniame filmo variante. Būtent todėl kartais išleidžiama papildyta filmo versija, galinti sudaryti visiškai kitokią nuomonę apie jį. Pavydžiui, „Žiedų valdovo“ papildytoji versija yra 3 valandomis ilgesnė nei originalusis filmas.

 

  • Kartais būna nufilmuojamos kelios skirtingos filmo pabaigos. Pavyzdžiui, filmo „Titanikas“ alternatyvioji pabaiga gali pakeisti įspūdį apie visą filmą. Ją pamatysite čia:

 

 

 

  • Ko gero, visi esame matę žalią ekraną, naudojamą filmavimuose. Kitaip jis dar vadinamas „chroma key“. Šio ekrano paslaptis slypi kompiuterio pagalba sukuriamuose specialiuosiuose efektuose, kurie „atskiria“ aktorius nuo žaliojo ekrano ir prideda bet kokį norimą foną. Iš tiesų, ekranas galėtų būti bet kokios spalvos, bet dažniausiai būna naudojamas mėlynas arba žalias, kadangi šios spalvos sudaro didžiausią kontrastą su žmogaus oda.

 

  • Vaikai dažnai net nežino, kad filmuojasi siaubo filme. Ir tai nieko nuostabaus – juk retas iš tėvų sutiktų, kad jo vaikas patirtų tokią baimę, kokią jaučia šių filmų veikėjai. Viskas, kas vyksta prieš kameras, vaikams pateikiama kaip žaidimas. Kartais jų paprašo, pavyzdžiui, pabėgioti su lėle, išpilti stiklinę raudonų sulčių, pakalbėti su kokiu nors kitu veikėju. Filmavimo aikštelėje nevyksta nieko baugaus. Visi garso ir vaizdo efektai pridedami vėliau ir būtent jie padaro filmą baisiu. Pavyzdžiui, Danny Lloyd iš filmo „Švytėjimas“ iki 16 metų net nežinojo, jog filmavosi šiame filme, kol pats jo nepamatė.

 

  • Tokios filmų veiksmo vietos kaip didelės pilys ar įspūdingi ateities miestai ne visada būna sukuriami kompiuterinių efektų pagalba. Kartais jie yra tiesiog kiek mažesni nei Jums atrodo – tik dideli modeliai iš popieriaus, kartono ar medžio.

 

  • Sudėtingiausios būna intymiosios scenos, ypač patiems aktoriams. Būtent todėl jos neretai filmuojamos paskutinės, kuomet aktoriai jau būna kartu praleidę pakankamai daug laiko ir spėję vieni prie kitų priprasti. Prieš filmuojant šias scenas aktoriai nekartą surepetuoja viską būdami su drabužiais, o filmavimo metu aikštelėje lieka kaip įmanoma mažiau žmonių, maksimaliai sumažinant „stebėtojų“ skaičių. Be to, kartais tokiose scenose vaidina ne patys aktoriai, o jų antrininkai.

 

  • Scenų, kuriose aktorius matomas veidrodyje, filmavimo metu turi būti naudojami tam tikri triukai. Pavyzdžiui, kamera turi būti pasukta tam tikru kampu, kad jos nesimatytų veidrodyje. Filme „Terminatorius“ ši problema išspręsta gana įdomiai. Veidrodis nebuvo naudojamas. Vietoje to, Schwarzenegger ir jo porininkės Hamilton antrininkė sėdėjo vienoje stalo pusėje, o Schwarzenegger antrininkas ir pati Hamilton – kitoje. Svarbiausia buvo, kad abi pusės visus veiksmus atliktų sinchroniškai. Ir jiems pavyko – nežinant būtų sunku ir suprasti, kokia apgaulė panaudota.

 

  • Veikėjai valgo, o aktoriai ne. Juk kitaip filmuojant daugybę tos pačios scenos kadrų jie spėtų kaip reikiant persivalgyti. Ypač, kai pagal scenarijų valgomi ne paprasti užkandžiai, o rimta vakarienė. Kaip tik todėl aktoriai dažniausiai maisto atsikanda ir pakramto, bet nenuryja.

 

  • Jei filmo veikėjas turi vemti, prie aktoriaus kaklo būna prikabinamas specialus krepšelis su tyre arba spagetti makaronais. Atėjus laikui „vemti“ aktorius tiesiog suspaudžia šį krepšelį.

 

  • Tie patys kostiumai gali būti naudojami skirtinguose filmuose. Vienoda apranga naudojama „Karibų piratuose“, „Bado žaidynėse“, filme „Geležinis žmogus“ ir t.t. Kostiumų dizaineriai gali būti drąsiai pavadinti kūrybingiausiais kūrybinės grupės žmonėmis. Pavydžiui, neseniai atskleista, jog „Sostų karų“ nakties sargybos narių drabužiai pasiūti iš paprasčiausių minkštų kilimėlių. Ir iš tiesų jie atrodė kaip tikras žvėrių kailis.

 

  • Aktoriai filmavimo aikštelėje nerūko tikrų cigarečių, kadangi jos per trumpai dega. Dažniausiai rūkymas yra tik imituojamas arba vietoje paprastų cigarečių naudojamos specialios žolelių cigaretės. Visgi kartais aktoriai per daug įsijaučia į vaidmenis. Pavyzdžiui, filmo „Piktieji numirėliai“ filmavimo metu jie kaip ir juostos veikėjai rūkė marichuaną, ko pasekoje filmavimą tiesiog teko nutraukti.

 

  • Jei filme pamatysite sceną su naktiniu važiavimu, atkreipkite dėmesį į kelią. Ko gero, jis bus šlapias, kadangi drėgnas paviršius sudaro didesnį kontrastą bei atspindi daugiau šviesos, taigi, vaizdas būna efektingesnis.

 

  • Tankūs ir niūrūs debesys virš miestų yra sukuriami įrenginio, vadinamo „Cloud Tank“, kuris į paprasčiausią rezervuarą su vandeniu išpurškia pieno arba dažų. Tuo tarpu jei filme turi pasirodyti skraidanti ateivių lėkštė, filmavimo metu naudojama paprasta skraidanti plastikinė lėkštė Frisbee. Rekomenduojame pažiūrėti žemiau esantį video, kuriame matomi šie įspūdingi efektai!

 

 

  • Scenoms dideliuose vandens telkiniuose filmuoti iškasami specialūs baseinai. Siūlome pažiūrėti, kaip buvo filmuojama Titaniko katastrofa.

 

 

  • Daugybė dalykų iš tiesų nėra tai, ką manome matantys ekrane. Pavyzdžiui, vietoje kokaino filmavime naudojami pieno milteliai, vitaminai arba cukraus pudra. Vietoje kraujo – kukurūzų sirupas, sumaišytas su maisto dažikliais. Stiklas neretai pakeičiamas plastiku, alus – obuolių sultimis, stiprus alkoholis – actu, o ledukai stiklinėje – želatina.

 

  • Filmavimo metu niekada nenaudojamas tikras sniegas. Dažniausiai tuo užsiima stambi kompanija pavadinimu „Snow Business“. Šiame video galite pamatyti, kaip „sniegas“ atsiranda filmuose.

 

 

Ir pabaigai. Tai, ar filmas bus sėkmingas, labai priklauso nuo specialiųjų vaizdo efektų, kurie būna pridedami pačioje jo kūrimo pabaigoje. Be šių efektų filmas būtų ganėtinai blankus, taigi, filmavimo metu aikštelėje griežtai draudžiama filmuoti telefonais arba asmeninėmis kameromis, bijant, kad nufilmuota medžiaga nebūtų išplatinta spaudoje ar socialiniuose tinkluose.

Filmo kūrimas yra ilgas ir sudėtingas procesas, kurio metu visa filmavimo komanda sunkiai ir intensyviai dirba tik dėl vieno tikslo – tikro meno kūrinio sukūrimo.

2017 rugpjūčio 24 d.