Ką daryti, kad žiemą automobilis nekeltų rūpesčių?

Ką daryti, kad žiemą automobilis nekeltų rūpesčių?

Nuosava transporto priemonė yra neatsiejama nuo daugelio šeimų gyvenimų. Automobilio dėka greičiau nuvykstama nuo vieno taško iki kito, keliaujama komfortiškai, patogiai, saugiai. Pastebima, jog automobilis yra ypač reikalingas  šeimoms, auginančioms mažus vaikus, todėl daugeliu atvejų tai yra vienas didesnių ir brangiau kainuojančių pirkinių šeimų gyvenime. Turint nuosavą transporto priemonę taip pat papildomų investicijų pareikalauja jos priežiūra. Kadangi kelyje svarbiausia – saugumas, itin svarbu važiuoti techniškai tvarkinga, nesugedusia transporto priemone. Svarbu paminėti, jog žiemos laikotarpiui, šaltajam sezonui, automobilį rekomenduojama atitinkamai paruošti. Esant slidžiai kelio dangai, yra būtina atkreipti dėmesį į padangas, o taip pat transporto priemonės paruošimas svarbus dėl vyraujančio temperatūrų skirtumo, drėgmės, druskos tam, kad susidūrus su bėdomis, automobilio taisymo darbai netaptų galvos skausmu. Apsilankymai autoservise, gedimų remontas daugeliu atvejų priverčia plačiai atverti piniginę, tačiau neturint pakankamo santaupų kiekio, sprendimu gali tapti banko finansavimas. Dėl daugiau informacijos galite kreiptis internetu. 

 

Pastebima, jog kiekvienais metais vairuotojai susiduria su druskos iššūkiu. Visoje Lietuvoje žiemos laikotarpiu jos yra išbarstoma kone 100 tūkstančių tonų. Jeigu ši druska ima kauptis, atsiranda ypač didelė korozijos tikimybė – automobilis ima pradėti rūdyti. Dėl šios priežasties rekomenduojama automobilį plauti dažniau negu įprastai, pavyzdžiui, kartą ar net du per savaitę, jeigu druskuotais keliais kasdien keliaujama ypač dažnai ir tolimais maršrutais. Taip pat rūdys automobilyje gali atsirasti šiam stovint nevėdinamoje patalpoje, pavyzdžiui, uždarame garaže. Prevencinė priemonė nuo rūdžių – automobilio padengimas antikorozine medžiaga. Tačiau ji suveikia tik tuo atveju, jeigu automobilis dar neturi rūdžių. Pasak specialistų, seniems ir pradėjusiems rūdyti automobiliams, vargu, ar ši priemonė gali padėti. 

 

Taip pat tam, kad žiemą automobilis nekeltų rūpesčių, svarbu būti pasirūpinus puikiai veikiančiais valytuvais, turėti ledo gremžtuką, šluotelę sniegui valyti. Kadangi žiemos metu gausu sniego, lietaus, šlapdribos, turėdami minėtus daiktus, greičiau galėsite pradėti šiltą ir komfortišką kelionę. Jeigu jūsų valytuvai skleidžia keistus garsus, panašius į cypimą, žiemos sezonu rekomenduojama juos pasikeisti į naujus, kad esant stipriai pūgai ir važiuojant tolimesniu maršrutu galėtumėte jaustis saugūs ir užtikrinti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kartu su jumis esančių keleivių. Dar vienas patarimas, lauke esant minusinei temperatūrai – silikoniniu skysčiu sutepti spyneles bei durų gumas. Tinkamai pasiruošus šaltajam sezonui ir laikantis aukščiau paminėtų aspektų, šalti orai jūsų automobiliui neturėtų sukelti labai daug nepatogumų. 

Taip pat ypač šaltomis žiemos dienomis, ypač jų rytais, turbūt daugelis yra matę, kaip atvykęs kaimynų ar draugų automobilis bando užvesti kitą automobilį, kuris tiesiog neužsiveda… Nors tai pakankamai standartinė situacija spaudžiant dviženklei minusinei temperatūrai, tačiau neturint galimybės automobilio laikyti šiltesnėje patalpoje negu lauke, tai dažnu atveju yra neišvengiama situacija, galinti pasitaikyti bet kam, o ir apsisaugoti nuo jos yra sudėtinga. Verta stebėti, ar transporto priemonės akumuliatorius nėra nusilpęs ir kartas nuo karto linkęs išsikrauti. Jeigu su šia problema susiduriate visais metų laikais, prieš žiemos sezoną rekomenduojama įsigyti naują akumuliatorių.

 

Taigi, net jei žiemą geri orai nelepina, tinkamas automobilio paruošimas šaltajam sezonui gali pagerinti nuotaiką ir nesukelti nepatogumų, sėdant už transporto priemonės vairo. Tačiau jei vairuojate išties seną transporto priemonę, kuri yra linkusi nuolatos gesti, patariama apgalvoti, ar ne metas pradėti dairytis naujesnio automobilio, turinčio patikimesnius, geresnius techninius sprendimus ir su kuria kelyje jaustumėtės kur kas saugiau bei tvirčiau, neatsižvelgiant į oro sąlygas bei metų laiką. 

2019 gruodžio 21 d.