2025 m. vasario 8 d. 12 val.
LVSO koncertų salė
LVSO VAIKAMS | „ISTORIJA APIE DRAMBLIUKĄ BABARĄ“
F. Poulenc. „Istorija apie drambliuką Babarą“ pasakotojui ir fortepijonui (Jeano de Brunhoffo tekstas, Franciso Poulenco muzika, Jeano Francaixo orkestruotė, Gintaro Januševičiaus vertimas bei adaptacija fortepijonui ir orkestrui)
L. Anderson. „Sinkopuotas laikrodis“, „Katė, šokanti valsą“ ir „Spausdinimo mašinėlė“
Gintaras Januševičius, pianistas ir pasakotojas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Egidijus Kaveckas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, pianistas Gintaras Januševičius ir dirigentas Egidijus Kaveckas kviečia vaikus praleisti nuotaikingą ir intriguojančią popietę kartu su legendiniu prancūzų vaikų herojumi drambliuku Babaru. Franciso Poulenco (1899–1963) kompozicijos apie drambliuką Babarą sukūrimo istorija prasidėjo tuomet, kai vieną vasarą kartu su savo mažosiomis dukterėčiomis ir sūnėnais kompozitorius apsistojo viloje Brive-la-Gaillarde mieste. Po kurio laiko vaikams taip įgriso jo skambinimas pianinu, kad šie pasiūlė žaidimą: atnešė tuo metu didžiulio populiarumo sulaukusią ir vaikų labai mylimą Jeano de Brunhoffo knygelę „Istorija apie drambliuką Babarą“ ir paprašė F. Poulenco drambliuko nuotykius… sugroti pianinu! Kompozitorius ėmė laisvai improvizuoti pagal knygoje aprašytas situacijas, o vėliau, prikėlęs savo prisiminimus, sukūrė muzikinę kompoziciją tuo pačiu pavadinimu.
Istorija pasakoja apie jauną Afrikos drambliuką Babarą, kuris iš džiunglių pabėga į… Paryžių! Ten jis susidraugauja su sena dama ir pradeda mokytis gerų manierų. Tačiau Babarą suradę draugai pakviečia jį grįžti į džiungles. O čia, suvalgęs nuodingą grybą, miršta dramblių karalius. Karūna pasiūloma Babarui – juk jis gyveno tarp žmonių ir įgijo daug išminties…
Drambliuko Babaro istoriją šią popietę pasakos ir fortepijonu skambins pianistas Gintaras Januševičius. G. Januševičius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Vokietijoje pas profesorius Vladimirą Krainevą ir Berndą Goetzkę. Nuo 2004 m. Hanoveryje įsikūręs pianistas koncertuoja visame pasaulyje ir yra laikomas vienu pasakojamojo koncerto Lietuvoje pradininkų. Daug laiko jis skiria ir švietėjiškai veiklai – 2017 m. įkūrė didžiausią Baltijos šalyse fortepijono akademiją „Klaipėda Piano Masters“, o nuo 2021 m. rengia muzikines laidas per „LRT Klasika“.
Drambliuko Babaro nuotykius praturtins žavingos amerikiečių kompozitoriaus Leroy’aus Andersono (1908–1975) orkestrinės miniatiūros „Sinkopuotas laikrodis“, „Katė, šokanti valsą“ ir „Spausdinimo mašinėlė“.
Koncertas rekomenduojamas 4–10 metų vaikams.
Durys atidaromos: 11:00
Renginio trukmė: 1 val.
Renginio trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 m. imtinai, neužimant papildomos sėdimos vietos (būtina pateikti amžių įrodantį dokumentą).
Amžiaus cenzas: Koncertas rekomenduojamas 5 – 12 metų vaikams.
Nuolaidos:
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 m. imtinai, neužimant papildomos sėdimos vietos (būtina pateikti amžių įrodantį dokumentą).
Amžiaus cenzas: Koncertas rekomenduojamas 5 – 12 metų vaikams.
Nuolaidos:
Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose* (Parteryje 13 eilė 23-28 vietos skirtos asmenims su negalia vežimėlyje, 14 eilė 24-29 vietos skirtos asmenis su negalia vežimėliuose lydintiems.)
Bilietų kiekis salėje yra ribotas*
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.
Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.