LVSO | ONUTĖ GRAŽINYTĖ, GIEDRĖ ŠLEKYTĖ IR LVSO

LVSO | ONUTĖ GRAŽINYTĖ, GIEDRĖ ŠLEKYTĖ IR LVSO

2025 m. kovo 7 d. 19 val.
LVSO koncertų salė
 
LVSO | ONUTĖ GRAŽINYTĖ, GIEDRĖ ŠLEKYTĖ IR LVSO
 
H. Berlioz. Meilės scena iš chorinės simfonijos „Romeo ir Džiuljeta“
R. Schumann. Koncertas fortepijonui a-moll, op. 54
R. Šerkšnytė. „Vasarvidžio giesmė“ styginių orkestrui ir mušamiesiems ad libitum
R. Strauss. Simfoninė fantazija iš operos „Moteris be šešėlio“
 
Onutė Gražinytė, fortepijonas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentė Giedrė Šlekytė
 
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pavasarį kviečia pasitikti su dviem itin talentingomis ir Lietuvos vardą pasaulyje garsinančiomis asmenybėmis – pianiste Onute Gražinytė ir dirigente Giedre Šlekyte.
 
Muzikų šeimoje gimusi Onutė Gražinytė mokytis muzikos pradėjo penkerių. 2015 m. pianistė išvyko studijuoti į Hanoverio muzikos akademiją, o nuo 2021 m. tęsė studijas Hannso Eislerio muzikos akademijoje Berlyne. O. Gražinytė intensyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: Lenkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje, Danijoje, Švedijoje ir kitur. Pianistė jau yra grojusi su Zalcburgo „Mozarteum“, Liono nacionalinės filharmonijos, Bazelio, Birmingemo ir kitais žymiais simfoniniais orkestrais. 2020 m. O. Gražinytė bendradarbiavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir įrašų leidybos kompanija „Accentus Music“ (Leipcigas), įrašant Arvo Pärto muzikos albumą „Lamentate“. Albumas susilaukė puikių užsienio kritikų įvertinimų: aukščiausius įvertinimus jam skyrė tarptautiniai klasikinės muzikos žurnalai „BBC Music Magazine“ (Didžioji Britanija), „Pizzicato“ (Vokietija), „Diapason d’or“ ir „Diapason d’or Arte“ (Prancūzija). Savo susižavėjimą O. Gražinyte išreiškė ir pats A. Pärtas: „Ji yra pianistė, kuri nepaisant jauno amžiaus, jau pasiekusi nepaprastą brandą. Labai vertinu jos muzikinį jautrumą, atliekant mano darbus.“ („Accentus“, 2020 m.). Šį pavasarį LVSO koncertų salėje kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru O. Gražinytė atliks Roberto Schumanno (1810–1856) Koncertą fortepijonui a-moll – vieną žymiausių romantinės epochos fortepijono kūrinių pasaulyje. Koncerte taip pat skambės Hectoro Berliozo (1803–1869) „Meilės scena“ iš chorinės simfonijos „Romeo ir Džiuljeta“, lietuvių kompozitorės Ramintos Šerkšnytės (g. 1975) „Vasarvidžio giesmė“ ir Richardo Strausso (1864–1949) simfoninė fantazija iš operos „Moteris be šešėlio“.
 
Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Austrijoje reziduojanti dirigentė Giedrė Šlekytė. G. Šlekytė studijavo dirigavimą Graco menų universitete Austrijoje, Leipcigo aukštojoje muzikos mokykloje Vokietijoje ir Ciuricho menų universitete Šveicarijoje. Lietuvių maestrė laukiama garsiausiuose Europos operos teatruose: 2024–2025 m. sezoną dirigentė debiutuos Vienos valstybinėje operoje, Londono karališkajame operos teatre, diriguos operų pastatymus Vienos muzikiniame teatre, Berlyno valstybinėje operoje, Danijos karališkoje operoje ir kitur. 2023 m. lapkritį, pakeitusi susirgusį dirigentą Danielį Barenboimą, G. Šlekytė su Berlyno „Staatskapelle“ orkestru Toronte atliko itin aukšto įvertinimo sulaukusį J. Brahmso simfonijų ciklą. Kritikai dirigentei negaili pagyrų ir mini jos „interpretacijų gaivumą, preciziškumą bei dinamiškumą“. G. Šlekytė yra aktyvi lietuvių muzikos ambasadorė. Kartu su dirigente Mirga Gražinyte-Tyla įrašė R. Šerkšnytės muzikos albumą, kurį išleido prestižinė tarptautinė įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“.
 

1

DAUGIAU