Nuo gruodžio 14 dienos Liepkalnio vandens saugykla pasikeis neatpažįstamai – po unikaliais 5 metrų vandenvietės kupolo skliautais šviesos ir garso efektai leis lankytojams vieną po kito, kaip vis naują knygos lapą, atskleisti vandenyno paslaptis.
Pasakojimas lankytojus nuves iki pačio paslaptingiausio ir mažiausiai mokslininkų ištyrinėto penkto – 11 tūkst. metrų gylį siekiančio – Hadopelaginio vandenyno lygio, esančio žemiau nei erdvėlaivių kapinėmis vadinamas vandenyno dugnas, kuriame laidojami eksploatacijai netinkantys kosminiai laivai.
Liepkalnio vandenvietė buvo įkurta 1916 m. Apskritą patalpą dengia 8 kolonomis paremtas skliautinis kupolas. Dėl apvalios pastato struktūros jame aidas atsikartoja net iki 14 kartų. Kadangi aidui nėra kur išsisklaidyti, vandens saugykloje galima susikalbėti tik stovint arti, garsui įtakos turi ir lankytojų skaičius bei judėjimas.
Energetikos ir technikos muziejaus direktorius M. Bistrickas pastebi, kad nors ir turime nuostabų pajūrį, vandenynas mums vis dar yra paslaptis. Lietuvoje neturime daug vietų, kurios leistų pažinti jūrų ekosistemą ir vandenynus, užimančius net 71 proc. planetos paviršiaus.
„Džiaugiamės, galėdami pirmieji, čia, Vilniuje, įtraukiai ir inovatyviai papasakoti apie vandenyną. Liepkalnio vandens saugykla yra unikalus statinys. Norime atskleisti šios vietos potencialą ir skatinti lankytojų susidomėjimą mažai ištyrinėto vandenyno tema. Dėl šio tikslo savo jėgas suvienijo muziejaus partneriai ir draugai, t.y. ne tik garso režisieriai, dizaineriai, menininkai, bet ir jūrų biologai“, – sako M. Bistrickas.
Liepkalnio vandenvietės lankytojai pasijus besileidžiantys iki pat vandenyno dugno. Pasiekus šį sluoksnį, lankytojų lauks vis kitos staigmenos – nuo vandens degustacijos, Afrikos būgnų, ugnies šou iki autentiškų advento sutartinių giedojimo.
Studijos „Afrikos būgnai” įkūrėjas Gediminas Mačiulskis žada, kad Liepkalnio vandens saugyklos lankytojai, dar neišnirus iš vandenyno gelmių, galės išgirsti įvairiausius pasaulio perkusinius instrumentus, tokius kaip balafonas, djembe, kirin, dunun būgnai, šamaniškas būgnas, gongas, mėnulio būgnas.
„Ypatinga erdvė instrumentams suteikia nekasdienį skambesį, kuris tokioje paslaptingoje kelionėje stebina net muzikantus“, – atskleidžia G. Mačiulskis.
Programa
Gruodžio 14 d.
19:00 val. Ekskursija
19:50 val. Audiovizualinė patirtis „Panirk į vandenyno gelmes“
20:00 val. Akrobatikos šou
Kaina: 16,20 Eur. / asmeniui
Bilietus galima įsigyti čia: https://shorturl.at/tUr24
Gruodžio 20 d.
19:00 val. Ekskursija
19:50 val. Audiovizualinė patirtis „Panirk į vandenyno gelmes“
20:00 val. Operos solistės, dramatiško balso savininkės Ingridos Žiliūtės atliekamos sutartinės ir Konstantin Kosovec ugnies šokis
Kaina: 16,20 Eur. / asmeniui
Bilietus galima įsigyti čia: https://shorturl.at/6D9Ux
Gruodžio 21 d.
19:00 val. Ekskursija
19:50 val. Audiovizualinė patirtis „Panirk į vandenyno gelmes“
20:00 val. Pasirodymas „Afrikos būgnai“
Kaina: 16,20 Eur. / asmeniui
Bilietus galima įsigyti čia: https://shorturl.at/Unhoi