Sveikatingumo savaitgaliai, tai kūno lavinimo programa skirta palaikyti ir lavinti tokias organizmo fizines ypatybes kaip jėga, lankstumas, ištvermė, pusiausvyra, koordinacija, taip pat didinti fizinį aktyvumą, sumažinti ir išvengti nugaros skausmų bei senatvinių raumenų, kaulų bei sąnarių ligų, kurios XXI amžiuje, dėl pasyvios gyvensenos ar darbo ypatumų pasireiškia vis anksčiau.
Sveikatingumo savaitgaliai – gydymas judesiu
Efektyvūs
Saugūs
Tinka bet kokiam amžiui
Ši programa veikia daugelį kūno sistemų (kvėpavimo, virškinimo, judamojo aparato, šalinimo, nervų) dėl ko gerėja žmogaus funkcionavimas ir gyvenimo kokybė. Kasdieniai judesiai tampa mažiau skausmingi ar visai išnyksta, tvirtėja bei stangrėja visas kūnas, tampame aktyvesni ir linksmesni.
Savaitgaliais, kiekvieną dieną šeštadienį ir sekmadienį vyks po du užsiėmimus, pirmasis – giluminio – diafragminio kvėpavimo ir tempimo mankšta, antrasis užsiėmimas sveikatingumo mankšta stiprinanti ir lavinanti visą kūną. Jis parengiamas atsižvelgiant į lankytojų pageidavimus. Užsiėmimus veda profesionali kineziterapeutė.
Registruokitės iš anksto el. paštu: [email protected] arba telefonu 867000393.
Kiekvieno užsiėmimo metu siekiama visapusiško poveikio, kurį sukurti padeda įvairios priemonės bei pratimų atlikimo principai.
Sveikatingumo savaitgalių metu:
* Giluminio (diafragminio) kvėpavimo ir raumenų tempimo mankšta. Pratimai derinami su tempimo, izometriniais, statiniais pratimais, kurie gerina kvėpavimo ir virškinimo sistemų veiklą, didina lankstumą, raumenų ištvermę, skatina lieknėjimo procesus.Mankšta pagreitina visus organizmo apykaitos procesus. Stiprus pilvo įtraukimas ir išpūtimas masažuoja pilvo organus. Tai vienintelė technika, kuri stimuliuoja vidaus organus ir verčia juos dirbti efektyviau. Išnyksta maudimas pilvo apačioje, nebepučia pilvo, atsikratoma vidurių užkietėjimo bei virškinimo problemų. Gilus kvėpavimas didina deguonies koncentraciją kraujyje. Taip stiprinama imuninė sistema. Giliai kvėpuojant ir įtempiant raumenis reikiamoje vietoje tirpdomi riebalai (celiulitas).
* Atliekami pratimai su didžiaisiais kamuoliais. Tai padeda lavinti pusiausvyrą, stiprinti giliuosius raumenis, suteikia stabilimo liemeniui ir padeda išvengti nugaros skausmų.
* Stiprinamos pagrindinės raumenų grupės bei didinamas sąnarių paslankumas.
* Atliekami izometriniai pratimai, gerinantys minkštųjų audinių kraujotaką ir elastingumą.
* Pratimai su laisvaisiais svoriais stiprina pečių juostą, padeda išvengti osteochondrozės ir kaklo skausmų.
* Didinama liemens raumenų ištvermė padeda stabilizuoti stuburą ir mažinti nugaros skausmus.
* Atliekami sąnarių (peties, kelio, čiurnos) stabilizavimo pratimai, siekiant sumažinti traumų atsiradimą.
* Per pertraukėles geriama speliai “Lieknėjimo akademijai” sukurta arbata. Ji greitina medžiagų apykaita, detoksikuoja, valo organizmą, mažina antsvorį, cholesterolio kiekį kraujyje. Plačiau>>
* Po užsiėmimų kviečiame užsukti į pirtį. Procedūros pirtyje sušildo visą kūną, giliai esančius organus, kaulus ir sąnarius. Gausus prakaitavimas išvalo organizmą nuo nereikalingų medžiagų patekusių iš aplinkos.
* Lankytojams pageidaujant galime pravesti savimasažo pamokėlę. Savimasažas padeda palaikyti odos ir raumenų tonusą, gerina audinių mitybą, malšina nuovargį ir skausmą. Masažas gali būti taikomas visoms lengvai pasiekiamoms kūno sritims – veidui, krūtinei, pilvui, pirštams, rankoms.
Kodėl verta rinktis „Sveikatingumo savaitgalius“?
Paradoksalu, bet moderniam pasauliui sparčiai judant pirmyn, žmogus žengia didelį žingsnį atgal – hipodinamijos link. Žmonių gyvenimo būdas tampa vis pasyvesnis ir sėslesnis. Dažnas savo darbo valandas praleidžia sėdėdamas, kelionei į darbą, namus, parduotuvę ar kitur pasitelkiamas automobilis.
Mažėjantis kasdienis žmogaus mobilumas slopina judamojo aparato elementus: raumenis, sausgysles, raiščius, kaulus, sąnarius, bei kraujotakos, kvėpavimo sistemas. Vystosi raumenų jėgos bei ištvermės disbalansas, raumenys bei sausgyslės sutrumpėja, sąnariai sustingsta, atsiranda nugaros, kaklo skausmai.
Sveikatingumo savaitgalių mankštomis siekiama sumažinti ar bent pristabdyti šiuos pokyčius bei simptomus, lavinti tokias žmogaus fizines ypatybes kaip pusiausvyra, koordinacija, jėga, ištvermė, didinti susikaupimą, koncentraciją, darbingumą bei gerinti emocinę savijautą.
„Mankštose atliekami pratimai tiek smulkioms raumenų grupėms, siekiant lokalaus poveikio (pvz.: kaklo skausmų mažinimui), tiek stambioms raumenų grupėms siekiant bendros organizmo ištvermės; pratimų pobūdis įvairus: izometriniai, tempimo, jėgos, pusiausvyros ir koordinacijos. Pratimai išdėstomi tokia tvarka, kad vieniems raumenims dirbant kiti ilsisi, o pratimų serijos kartojamos kelis kartus. Siekiant efektyvesnio ir tuo pačiu įdomesnio fizinio lavinimo pasitelkiamos tokios priemonės kaip kamuoliai, papildomi svoriai, lazdos, pakilimai ir kt.“, – pasakoja „Sveikatingumo savaitgalių“ trenerė-kineziterapeutė Rasa Vegytė.