Loading…

“Aiki Shuren Dojo”, Kauno aikido, kendo ir iaido klubas

“Aiki Shuren Dojo”, Kauno aikido, kendo ir iaido klubas buvo įkurtas 2000 metų sausio mėnesį. Klubo steigėjas ir vadovas Edgaras Indra. Klube praktikuojamas Takemusu Aikido, arba kitaip tradicinis aikido, kendo – tradicinis Japonų fechtavimosi menas ir iaido – geležinio kardo (iaito) valdymo menas, atliekant kata, t.y. individualius, formalius kovos techninius elementus.
Kauno aikido, kendo ir iaido klubas “Aiki Shuren Dojo” įsikūręs Kauno centre, Mickevičiaus g. 2, Kauno moksleivių techninės kūrybos rūmuose. Klube japonų kovos menus praktikuoja visų amžiaus grupių žmonės. Salėje vyrauja darbinga, draugiška atmosfera, kurią padeda suformuoti nuoširdus bendradarbiavimas tarp pradedančiųjų, pažengusiųjų ir klubo vadovo. Klubo pavadinime žodis “shuren” reiškia sunkią, atsidavusią praktiką, tačiau svarbu, kad kiekvienas žmogus, užsiiminėjantis klube, turi galimybę treniruotis pagal savo sugebėjimus ir poreikius. Visiems klubo nariams yra sudarytos sąlygos treniruotis neribotą užsiėmimų skaičių per savaitę, pasirenkant patogų treniruočių laiką. Besitreniruojantys mūsų klube žmonės įgauna bendrą supratimą apie Japonijos ir Tolimųjų Rytų kultūrą, praleidžia laisvalaikį sportuodami su bendraminčiais, įgauna savigynos įgūdžių ir žinių apie sveiko gyvenimo būdą. Taip pat dalyvauja klube praktikuojamų kovos menų seminaruose, treniruočių stovyklose ir varžybose Lietuvoje ir užsienyje.
Klubas yra Lietuvos Takemusu Aikido asociacijos, Lietuvos jungtinės aikido federacijos, Lietuvos kendo asociacijos narys, bendradarbiauja su įvairiais tradicinių japonų kovos menų klubais Lietuvoje, taip pat su panašiomis organizacijomis užsienyje. Organizuoja seminarus ir treniruočių stovyklas, stengiasi palaikyti ir gerinti sportuojančių lygį.
Fundamentalūs japonų kovos menų principai tokie, kaip iniciatyvių veiksmų perėmimas ir išlaikymas, sugebėjimas nesipriešinti tiesiogiai – jėga prieš jėgą, galimybė užbėgti už akių partnerio veiksmams, gebėjimas nuspėti ataką ir konfliktinę situaciją, mokėjimas orientuotis ir efektyviai veikti streso metu, ypač kai reikia atsižvelgti į keletą grėsmės šaltinių. Tai veiksminga ir efektyvu žmonių tarpusavio sąveikoje, taip pat bet kokiuose visuomeniniuose santykiuose (šeima, darbas ir t. t.) ir individo dvasinėje savirealizacijoje.

Mūsų tinklalapis: www.kaunas.aikido.lt,
Youtube paskyra www.youtube.com/user/aikikami,
Facebook paskyra: www.facebook.com/edgaras.indra