“Adamsų šeimynėlė” – dar vienas filmas, su kuriuo užaugo ne viena žiūrovų karta. Prasidėjęs nuo 1938 metais išleisto animacinio filmuko, gyvavimą tęsęs kaip 1964 metais pasirodęs serialas, trukęs du sezonus, mūsų kartai jis geriausiai žinomas kaip 1991 metais išleistas filmas “Adamsų šeimynėlė” bei 1993 metais pasirodęs tęsinys “Adamsų šeimynėlės vertybės”.
Be abejo, atmintyje negalėjo neįstrigti pagrindiniai šių filmų veikėjai – Gomezas Adamsas (Gomez Addams), jo žmona Mirtišė Adams (Morticia Addams), Dėdė Pūlinys (Uncle Fester), Svirdulys (Lurch), Močiutė (Grandmama), Trečiadienė Adams (Wednesday Addams), Pūgžlys Adamsas (Pugsley Addams), Pusbrolis Itas (Cousin It) bei Daiktas (Thing). Nuostabių juos įkūnijusių aktorių dėka kiekvienas herojų įgavo savitą, kartais netikėtą ir net kiek šiurpoką įvaizdį.
O kaip šie aktoriai atrodo dabar? Koks buvo jų likimas? Apie visą tai – šiame mūsų straipsnyje.
Christopher Lloyd – ko gero, daugiausia vaidmenų iki “Adamsų šeimynėlės” filmo turėjęs jame vaidinęs aktorius. Visi prieš tai jo įkūnyti herojai buvo kiek neįprasti, keistoki ar net kvailoki, todėl aktorius idealiai tiko dėdės Pūlinio – pliko elektros magneto, dažniausiai sukeliančio daugiausia juoko žiūrovams, vaidmeniui.
Po “Adamsų šeimynėlės” Lloyd ir toliau vaidino daugybėje televizijos bei kino projektų. Tarp žinomesnių filmų verta paminėti “Piranijos 3D” bei “Nuodėmių miestas. Dama, dėl kurios verta žudyti”. Jis ir toliau tęsia aktoriaus karjerą, o netolimoje ateityje turėtų pasirodyti dar keli filmai su C. Lloyd įkūnytais personažais.
Pusbrolis Itas – neabejotinai vienas keisčiausių “Adamsų šeimynėlės” veikėjų. Tai mažo ūgio žmogus (ar bent jau turėtų būti žmogus), kurio visiškai nesimato už itin ilgų vešlių plaukų. Jo veidas taip niekada ir nebuvo parodytas, o kalbą atstojo keli nerišlūs ir nesuprantami garsai. Nepaisant to, filme šis veikėjas gali pasigirti populiarumu tarp moterų ir net turėjo romaną su advokato, norėjusio atimti Adamsų šeimos pinigus, žmona.
Pusbrolį Itą meistriškai įkūnijo iš Čikagos kilęs aktorius John Franklin (tikrasis vardas John Salapatek), gimęs su augimo hormonų stygiumi. Jo ūgis nesiekė ir 1,50 m. Prieš pasirodydamas “Adamsų šeimynėlėje” aktorius suvaidino filme “Kukurūzų vaikai” bei dažnai pasirodydavo įvairiose reklamose. 2003 metais aktorius nusprendė pasitraukti iš vaidybos ir pradėjo dėstyti Golden Valley aukštojoje mokykloje Santa Clarita mieste (California). Nuo 2014 metų J. Franklin vėl ėmėsi vaidybos ir įkūnijo kelis nedidelius vaidmenis filmuose bei serialuose.
Judith Malina – vokiečių kilmės aktorė, viena iš The Living Theater (avangardinės aktorių trupės, XX-o amžiaus 6-ajame ir 7-ajame dešimtmečiuose pagarsėjusios marihuanos rūkymo bei nuogybių skatinimu ne tik scenoje, bet ir žiūrovų tarpe) įkūrėjų. Prieš atvykdama į Holivudą, Judith spėjo padirbėti su tokiais žymiais režisieriais kaip Sidney Lumet (filme “Šuniška popietė”) bei Woody Allen (kino juostoje “Radijo dienos”). Pasirodymas filme “Adamsų šeimynėlė” J. Malina buvo tikras iššūkis, bet ji kuo puikiausiai susidorojo su močiutės vaidmeniu.
Po “Adamsų šeimynėlės” filmo aktorė ir toliau dirbo teatre, kur režisavo kelis The Living Theater spektaklius. Iš vėlesnių jos vaidmenų verta paminėti pasirodymus seriale “Ligoninės priimamasis” bei “Sopranai: mafijos kronika”. 2010 metais aktorė taip pat suvaidino romantinėje komedijoje “Kartą Romoje”. Dukart tapusi našle, su pirmu vyru susilaukusi dviejų vaikų, J. Malina mirė 2015 metų balandžio 10 d. nuo plaučių ligos, kurią, kaip manoma, lėmė ilgalaikis rūkymas.
Labai tikėtina, kad “Adamsų šeimynėlės” filmas taip niekada ir nepasirodytų, jei jo kūrėjams nepavyktų rasti aktoriaus, galėsiančio suvaidinti Svirdulį – įspūdingai didelį ir kiek nerangų šeimynos tarną. Laimei, jie atrado maždaug 2,13 m ūgio olandų kilmės aktorių Carel Struycken. Priešingai nei kita “Adamsų šeimynėlės” žvaigždė John Franklin, kuris turėjo augimo hormono nepakankamumą, C. Struycken gimė su sindromu, dėl kurio jo organizme buvo šio hormono perteklius.
C. Struycken įspūdingas ūgis, padėjęs gauti vaidmenį “Adamsų šeimynėlėje”, deja, padarė jam savotišką “meškos paslaugą” ieškant darbo kitose kino juostose. Retai pasitaiko vaidmenų, kuriems reikėtų tokio aukšto aktoriaus, todėl savo laisvą laiką C. Struycken užpildo kitokio pobūdžio veikla. Jis užsiima fotografija ir turi internetinį puslapį, skirtą panoraminių bei 360 laipsnių nuotraukų publikavimui.
Palyginus su kitais filmo aktoriais, Christopher Hart įkūnytų vaidmenų sąrašas pats trumpiausias. Taip yra todėl, kad aktorystė niekada nebuvo jo pagrindinė profesija. Būdamas dar tik aštuonerių, C. Hart susidomėjo magija, ėmė jos mokytis Magic Castle mokykloje, o galiausiai pradėjo dirbti su legendiniu David Copperfield. Be to, C. Hart yra nusifilmavęs kelių žinomų pasaulinių kompanijų reklamose, kuriose atlikdavo įvairius triukus. Būtent manipuliavimo rankomis talentas padėjo C. Hart gauti Daikto vaidmenį – veikėjo, kuris tėra bekūnė ranka, nuolat kur nors ropojanti ir karts nuo karto užšokanti ant dėdės Pūlinio galvos.
Po pasirodymo filme “Adamsų šeimynėlė” C. Hart suvaidino dar kelis “rankų” vaidmenis, vienas kurių buvo Seth Green siaubo komedijoje “Ranka žudikė”. Visgi pagrindinė jo veikla taip ir liko iliuzijos menas, kuriame jis dar kartais vadinamas “vyru su ranka – filmų žvaigžde”.
Neblogas debiutas. “Adamsų šeimynėlė” – pirmas filmas, kuriame vaidino Jimmy Workman. Vaidmenį jis gavo netyčia – J. Workman vyresnė sesuo Shanelle bandė gauti Trečiadienės vaidmenį, o Jimmy palydėjo ją į perklausą. Atrankos komisija pamatė Jimmy ir, tarsi nujausdami sėkmę, paprašė jį perskaityti kelias eilutes iš Pūgžlio Adamso teksto. Berniukas gavo darbą. Jo sesuo – ne. Ko gero, po to jų namuose buvo ne viena nejauki pavydo akimirka.
Panašu, kad J. Workman iš pašaukimo nebuvo aktorius. Po vaidmens “Adamsų šeimynėlėje” jis dar suvaidino kelis nedidelius vaidmenis bei padėjo kuriant vieną iš filmo “Žvaigždžių kelias” dalių. 2004 metais J. Workman galutinai pasitraukė iš kino pasaulio. Apie tai, kuo jis šiuo metu užsiima, mažai žinoma.
Iš Puerto Riko kilusio aktoriaus Raul Julia karjera išties labai įvairialypė. Jaunystėje jis dirbo Niujorko Shakespeare’o festivalyje ir legendiniame vaikams skirtame šou “Sezamo gatvė”. Tuomet sekė kelios Tony apdovanojimų nominacijos bei vaidmenys neviename šlovės susilaukusiame filme. Gomezo Adamso vaidmuo aktoriui buvo tikras išbandymas, su kuriuo jis puikiai susidorojo, sugebėjęs savo veikėjui suteikti iki tol dar nematytą charakterį – kiek kvailoko, bet tuo pačiu ir labai mielo bei nuoširdžiai žmoną mylinčio vyro.
Po vaidmens “Adamsų šeimynėlėje” sekusi R. Julia karjera susidėjo iš nuolatinių pakilimų ir nuosmukių. Jis laimėjo “Auksinį gaublį”, “Emmy” bei “Kino aktorių gildijos apdovanojimą” už vaidmenį filme “The Burning Season: The Chico Mendes Story”. Šioje juostoje aktorius pasirodė akivaizdžiai sulysęs, kadangi prieš tai dėl pasigautos infekcijos jam buvo atlikta skrandžio operacija. Sveikatos problemos neapleido R. Julia ir 1994 metų spalio mėnesį jis patyrė insultą, nugrimzdo į komą, o jo būklę palaikė tik aparatai. Po keturių dienų aktorius mirė, sulaukęs vos 54 metų.
Prieš suvaidindama filme “Adamsų šeimynėlė” Anjelica Huston jau buvo Holivudo elito dalimi. Jos tėvas John Huston buvo režisieriumi, o senelis Walter Juston – aktoriumi, laimėjusiu Oskarą už vaidmenį filme “The Treasure of the Sierra Madre”. Anjelica taip pat buvo laimėjusi Oskarą už geriausią antraplanį moters vaidmenį 1985 metų filme “Pricių šeimos garbė”. Tai, kad A. Huston atiteko vaidmuo filme “Adamsų šeimynėlė” neabejotinai atnešė jam didelę sėkmę. Aktorė sugebėjo savo įkūnytai veikėjai Mirtišei Adams suteikti neįtikėtiną atspalvį – temperamentingos, bet tuo pačiu ir labai išmintingos moters. Jos ir Raul Julia bendros scenos filmui davė nuostabios romantikos, parodžiusios, kad net tokioje keistoje šeimynėlėje gali išlikti bent truputis žmogiškumo.
A. Huston iki šiol aktyviai filmuojasi – tiek serialuose, tiek kino filmuose, už kuriuos laimėjo arba buvo nominuota ne vienam apdovanojimui.
Nuo pat pirmo Christina Ricci pasirodymo kino ekranuose (1990 metų filme “Undinės”) tapo aišku, jog ši jauna aktorė turi nenuginčijamą talentą. Ji buvo idealus pasirinkimas Trečiadienės vaidmeniui – tamsiausios ir labiausiai liguistos iš visų Adamsų. Šelmiškai spindinčios akys, idealiai slepiamos emocijos – visa tai lėmė C. Ricci sėkmę ir žiūrovų bei kritikų susižavėjimą.
Aktorė iki šiol sėkmingai filmuojasi įvairiuose filmuose bei serialuose, įgarsina animacinius filmus, dirba su žymiais režisieriais bei aktoriais.